Pogoda na weekend 2-3 listopada. Pochmurny początek listopada

Prognoza pogody na weekend 2-3 listopada. Na pierwszy weekend listopada, synoptycy zapowiadają pochmurną i deszczową pogodę. W porównaniu do poprzednich dni będzie jednak cieplej - na południu do nawet 16 stopni.
Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują w sobotę duże zachmurzenie oraz deszcz w całej Polsce. Podobna pogoda, tyle że bez dużych opadów, czeka nas także w niedzielę.

Pogoda na sobotę 2 listopada. Zaduszki będą deszczowe

W Zaduszki meteorolodzy zapowiadają najniższą temperaturę w Białymstoku i Olsztynie, gdzie będzie kolejno 8 i 9 stopni. 10 stopni przewidywanych jest w Warszawie, Kielcach i Katowicach. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach lubelskim, podkarpackim, łódzkim i kujawsko-pomorskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Zielonej Góry - tam ma być około 14 stopni. W pozostałych regionach 12-13 stopni.

W sobotę synoptycy przewidują zachmurzenie duże. Niewielkie rozpogodzenia możliwe tylko w Lublinie, Rzeszowie i Kielcach. Tego dnia prognozowany jest deszcz w całym kraju. Dodatkowo zapowiadane są umiarkowane porywy wiatru.

Pogoda na niedzielę 3 listopada. Dziś pochmurno, jednak nie będzie padać

Dziś najniższa temperatura maksymalna prognozowana jest w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i kujawsko-pomorskim, gdzie będzie około 14 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Warszawie. Najwyższa temperatura zapowiadana jest w Małopolsce, gdzie będzie 18 stopni oraz na Śląsku, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, gdzie przewidywanych jest około 17 stopni. W pozostałych regionach także ciepło - około 16 stopni.

W niedzielę meteorolodzy przewidują zachmurzenie duże i umiarkowane w całym kraju. Większe rozpogodzenia możliwe w drugiej części dnia na zachodzie i północy. Dodatkowo deszcz zapowiadany jest na wschodnich krańcach województw podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. W pozostałych regionach nie powinno padać. Dziś także należy spodziewać się umiarkowanego wiatru. Silniejsze porywy prognozowane są dla wybrzeża oraz rejonów podgórskich.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: