Pomorze. 13-latka została zgwałcona w domu dziecka. Jako sprawcę wskazała 15-latka

13-letnia dziewczynka miała paść ofiarą gwałtu, do którego doszło w Domu Dziecka w Kościerzynie. Podejrzewanym o to przestępstwo jest 15-letni podopieczny ośrodka.

Według informacji Radia Gdańsk 15-latek zakradł się do pokoju dziewczynki w nocy. Następnego dnia 13-latka poszła do szkoły i o wszystkim opowiedziała swojej nauczycielce. Wtedy też powiadomiona została policja.

Dyrektorka twierdzi, że nie doszło do przestępstwa

Z relacji dziewczynki wynika, że została doprowadzona do obcowania płciowego. 13-latka wskazała także sprawcę, którym ma być inny wychowanek tej placówki. Prokuratura wszczęła już śledztwo w tej sprawie. Ze względu na wiek poszkodowanej i domniemanego sprawcy postępowanie ma prowadzić sąd rodzinny i dla nieletnich.

Śledczy mieli przesłuchać już pokrzywdzoną, która złożyła zeznania przed sądem w obecności psychologa. Na razie jednak nikt nie został zatrzymany w tej sprawie. Dyrektor Domu Dziecka w Kościerzynie Aldona Plichta zapewnia, że współpracuje z prokuraturą. Według dyrektorki nie doszło jednak do gwałtu. Prokuratura poza sprawą gwałtu zajmie się także sprawdzeniem sposobu prowadzenia nadzoru i opieki nad podopiecznymi kościerskiego domu dziecka.

Więcej o:
Komentarze (57)
Pomorze. 13-latka została zgwałcona w domu dziecka. Jako sprawcę wskazała 15-latka
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 37 razy 27

  Efekt braku edukacji seksualnej w programie nauczania i rozseksualizowanie młodzieży przez polski kler???

 • panna.mela.konfacela

  Oceniono 30 razy 26

  No, na szczęście nie została adoptowana przez parę homoseksualną. Tam by się dopiero działo! A tak to przecież ot, zwykły gwałt, ważne, że "model rodziny" ma na co dzień właściwy.

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 16 razy 12

  "Ale będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię." Jarosław Kaczyński, Naczelnik RP

 • anonim_ka

  Oceniono 16 razy 10

  <<Dyrektorka twierdzi, że nie doszło do przestępstwa >> , a 15-latek dostał jej zgodę na nocne wizyty u 13-latki . Baba kpi czy o drogę do rozumu pyta?

 • threemen

  Oceniono 14 razy 10

  Ksiądz oczywiście kasuje w tym domu ile trzeba.

 • Paweł

  Oceniono 9 razy 9

  @prawdziwy_gonzo
  To ustawia żeby przykryć burdelmamę Banasia.

 • szmulkacenbogen

  Oceniono 24 razy 8

  To nic, najgorsze co mogło ją spotkać to adopcja przez parę dobrze usytuowanych, wykształconych kochających się ludzi tej samej płci.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 9 razy 7

  Istnienie domów dziecka państwowych, to największy grzech katolickiej Polski,która woli płacić na Kościół,niż tworzyć Rodziny Zastępcze. Upłynęło 30 lat,a tu k...wa nic się nie zmieniło! To jest hańba dla każdego Państwa europejskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX