Ksiądz w Nienadówce pochwalił wiernych za głosowanie na PiS - Pokorę i Skromność. "Chwała Panu"

Na stronie Parafii św. Bartłomieja w Nienadówce pojawiło się ogłoszenie z podziękowaniem za udział parafian w wyborach do Sejmu i Senatu. "Pokora i Skromność PiS - 1087; Pycha Ogromna PO - 70. Liczba głosujących - 1390. Chwała Panu" - można było przeczytać.
Zobacz wideo

Chodzi o ogłoszenie dotyczące ostatniej niedzieli. W punkcie 14. można było przeczytać: "Bóg zapłać parafianom za udział w wyborach. Prawie 70 proc. mieszkańców głosowało i dobrze głosowało Pokora i Skromność PiS - 1087; Pycha Ogromna PO- 70. Liczba głosujących 1390. Chwała Panu" (pisownia oryginalna).

Jak relacjonuje rzeszowska "Gazeta Wyborcza", ogłoszenie oburzyło część parafian. - Tego typu komentarz nie powinien pojawić się w ogłoszeniach parafialnych - powiedział gazecie ks. Tomasz Nowak, rzecznik rzeszowskiej kurii. - Jest wyrazem niewłaściwego dla duchownego i proboszcza zaangażowania w politykę na poziomie partyjnym, a przez użyte określenia daleki jest od poszukiwania płaszczyzny współpracy i jednoczenia dla wspólnych celów - dodał. 

Ten fragment ogłoszenia już zniknął ze strony. Teraz w punkcie 14. znajduje się informacja o zbiórce dla ministrantów.

Więcej o: