Pomorskie. Miał wprowadzić do obrotu tony "tabletek gwałtu". Twierdził, że są to środki czyszczące

Prokuratorzy z Gdańska postawili już akt oskarżenia wobec Macieja W., który miał wprowadzić do obiegu tonę substancji psychotropowych. Mężczyzna twierdził, że są to środki czyszczące do felg czy graffiti.
Zobacz wideo

Jak podaje Radio Gdańsk, Pomorski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej skierował do sądu akt oskarżenia wobec Macieja W., który miał wprowadzić do obrotu co najmniej tonę substancji psychotropowych. "Pigułki gwałtu" miały trafiać do odbiorców w Polsce i innych krajach.

Wprowadził do obrotu prawie tonę substancji psychotropowych. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności

Substancje GBL miały być sprowadzane między innymi z Chin. Przewożone były w 200 litrowych beczkach, a następnie rozprowadzane w postaci płynnej. Oficjalnie Maciej W. sprzedawał ten produkt jako środek do czyszczenia felg i graffiti. Substancja miała trafić między innymi do odbiorców z Polski i Słowacji. W sumie oskarżony został o wprowadzenie do obrotu co najmniej 600 tysięcy porcji handlowych "tabletek gwałtu". Sprawą zajmie się teraz Sąd Okręgowy w Krośnie. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Maciej W. został zatrzymany poza granicami Polski w czerwcu 2019 roku. Rok wcześniej oskarżony uciekł za granicę. Jak się okazuje mężczyzna ma na swoim koncie podobne wyroki. 

Więcej o:
Komentarze (17)
Pomorskie. Miał wprowadzić do obrotu tony "tabletek gwałtu". Twierdził, że są to środki czyszczące
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 13 razy 13

  Oto minister Zdrowia Maciej W. :-)
  W przyszłym rządzie tymczasowym PiS :-)

 • pablo_spear

  Oceniono 12 razy 8

  Za ulatwianie gwaltow powinni go dopiero zgwalcic za kratkami. Zemsta slodka za te wszystkie cierpienia dziewczyn!

 • aldealmi

  Oceniono 6 razy 6

  Na upartego można wyczyścić grafitti gamma-butyrolaktonem, bo to niezły rozpuszczalnik. Jest tylko jeden problem - znajduje się na liście substancji psychotropowych.

 • brytnej

  Oceniono 7 razy 5

  Ale to jest środek do czyszczenia. Tak jakby właściela sklepu z artykułami gospodarstwa domowego zamknąc za sprzedaż broni, bo oferował sztućce.

 • ponury424

  Oceniono 11 razy 5

  To że sprowadzał te "tabletki gwałtu" to jedno, pytanie, co za zboki to świństwo kupowały.

 • zawszedak111

  Oceniono 8 razy 4

  NPK, po co miał-czysz?
  "Miał wprowadzić do obrotu tony "tabletek gwałtu"." - miał wprowadzić no to wprowadził!!!

 • oszrany

  Oceniono 10 razy 4

  Ma podobne wyroki i dalej dostaje śmiesznie niskie kary aby moc handlować tym syfem. Może sędziom należało by się przyjrzeć skoro go tak łagodnie traktują ? Nie robią tego z litości ;)

 • pierwsze_all

  Oceniono 6 razy 2

  Miał, miał miał. Co za mania miałczenia!
  Istnieją w języku polskim lepsze słowa na to, co ktoś robił/zrobił, ale jeszcze nie ma całkowitej pewności, bo śledztwo trwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX