Inowrocław. Matka i trzy córki zginęły w pożarze. Sąsiad aresztowany. Miał trzy promile alkoholu we krwi

Nowe informacje w sprawie pożaru w Inowrocławiu, w wyniku którego doszło do tragicznej śmierci trójki dzieci oraz ich matki. Okazuje się, że mężczyna zamieszkujący lokal, w którym doszło do zaprószenia ognia, znajdował się pod wpływem alkoholu. Został on już zatrzymany przez policję.
Zobacz wideo

- Podczas oględzin na miejscu zdarzenia przeprowadzonych wczoraj przez prokuratora z udziałem biegłego ustalono, że pożar wybuchł w pomieszczeniu kuchennym w mieszkaniu bezpośrednio sąsiadującym z lokalem zamieszkałym przez tragicznie zmarłą kobietę i jej dzieci - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Dodała, że "że zabezpieczono przedmioty, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem, m.in. kuchenkę gazową".

We wtorek policja zatrzymała 61-letniego mężczyznę mieszkającego w lokalu, w którym prawdopodobnie wybuchł pożar. Nie ucierpiał w wyniku tragedii, ponieważ wyszedł z mieszkania. - W chwili zatrzymania był po wpływem alkoholu. Miał we krwi 3 promile - poinformowała Adamska-Okońska. Mężczyzna będzie odpowiadał za nieumyślne spowodowanie pożaru, który doprowadził do śmierci kobiety i jej trzech córek. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Tragiczny pożar w Inowrocławiu. Zmarły cztery osoby, w tym troje dzieci

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w poniedziałek 28 października około godziny 13 w kamienicy przy ul. Orłowskiej 6. W jego wyniku zginęły cztery osoby - 31-letnia kobieta i jej troje dzieci w wieku trzech miesięcy oraz czterech i pięciu lat. Zanim na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna, część mieszkańców ewakuowała się z budynku. Pozostałe sześć osób, które pozostały wewnątrz kamienicy, ewakuowały służby. Na miejsce zdarzenia przyjechał m.in. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Przyczynę zdarzenia oraz śmierci ofiar zbada biegły pod nadzorem prokuratury.

Po tragicznym pożarze w Inowrocławiu ogłoszono dwudniową żałobę. Flaga miejska na ratuszu została opuszczona do połowy masztu, a flagi na budynkach Urzędu Miasta i miejskich jednostek organizacyjnych przepasano kirem. Prezydent Inowrocławia zalecił także odwołanie lub ograniczenie wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym, prosząc o uszanowanie żałoby. Prezydent Inowrocławia zalecił także odwołanie lub ograniczenie wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym.

Więcej o: