Halloween świętuje co piąty Polak. Połowa z nich dekoruje domy [SONDAŻ]

Halloween to święto, które największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, ale ma swoich zwolenników także w Polsce. Czy Polacy celebrują to święto? W jaki sposób? Na takie pytania odpowiadali respondenci sondażu Havas Media Group.
Zobacz wideo

Z badania przeprowadzonego przez Havas Media Group, którego rezultaty omawia portal Wirtualne Media, wynika, że w tym roku Halloween będzie świętować 19 proc. Polaków. Sondaż pokazuje, że święto to jest najpopularniejsze wśród najmłodszych respondentów. Aktywne uczestnictwo w Halloween zadeklarowało 31,6 proc. badanych w wieku 18-21 i zaledwie 8 proc. ankietowanych, którzy ukończyli 55 lat.

Halloween w Polsce. Ponad połowa Polaków uważa, że to komercyjne święto

Osoby, które odpowiedziały, że będą w tym roku świętować Halloween, zostały zapytane o to, w jaki sposób będą je celebrować. 50,3 proc. z nich zadeklarowało, że udekoruje swój dom lub mieszkanie, 35 proc. stwierdziło, że będzie oglądać horrory, a 31 proc., że wybierze się na tematyczną imprezę i będzie się przebierać. Rodzice, których dzieci będą obchodzić Halloween stwierdzili z kolei, że ich pociechy będą dekorować dynie (63 proc.), zbierać cukierki po domach (48,8 proc.) oraz uczestniczyć w zabawach organizowanych przez przedszkola i szkoły (46,5 proc.).

W sondażu przeprowadzonym przez Havas Media Group zapytano respondentów o opinie na temat Halloween, prosząc ich o ustosunkowanie się do kilku stwierdzeń. Okazuje się, że 65,5 proc. badanych stwierdziło, że Halloween to czysto komercyjne święto, 44,6 proc. zgadza się ze stwierdzeniem, że nie powinniśmy świętować Halloween w Polsce, bo ważniejsze są nasze rodzime tradycje, a 45,4 proc. uważa, że Halloween to dobra zabawa. Rosnąca popularność tego święta martwi 38,2 proc. ankietowanych.

Więcej o: