Pogoda. Prognoza na Wszystkich Świętych. 1 listopada może być zimno, nie więcej niż 10 stopni

1 listopada, czyli już w najbliższy piątek, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Jaka będzie wówczas pogoda? Meteorolodzy prognozują chłodny, ale stosunkowo słoneczny dzień. 2 listopada będzie z kolei cieplejszy, ale deszczowy.
Zobacz wideo

1 listopada to dzień, który wielu Polaków spędza poza domem. We Wszystkich Świętych odwiedzamy rodzinę, chodzimy na cmentarze, często podróżujemy samochodami. Z tego powodu szukamy informacji na temat warunków pogodowych, jakie będą wówczas panować. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej  przygotowali długoterminową prognozę pogody, z której dowiadujemy się, jaka będzie pogoda pod koniec tego tygodnia.

Pogoda na Wszystkich Świętych. Termometry nie wskażą więcej niż 10 stopni

Z prognozy pogody opublikowanej na portalu pogodynka.pl wynika, że piątek 1 listopada będzie dniem chłodnym. W najcieplejszym momencie dnia termometry będą wskazywać 4 stopnie w Zakopanem, 7 stopni w Gdańsku, Szczecinie, Białymstoku i Kielcach, 8 stopni w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Zielonej Górze, a 10 w najcieplejszych tego dnia miastach, czyli Opolu i Wrocławiu. Synoptycy prognozują także, że we Wszystkich Świętych nie będzie padał deszcz. W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, ale możemy liczyć także na liczne przejaśnienia. 

Prognoza pogody na Zaduszki. 2 listopada cieplej, ale deszczowo

Jaka będzie pogoda w Zaduszki? Synoptycy z IMGW prognozują, że 2 listopada będzie dniem deszczowym. Opady odnotujemy niemal w całej Polsce, z wyjątkiem miast i wsi położonych przy wschodniej granicy kraju. Przewiduje się także, że temperatura wzrośnie. Tego dnia termometry będą wskazywać od 6 stopni w miejscowościach podgórskich do 12 stopni na Podkarpaciu.

Więcej o: