Transport 10 tygrysów utknął na granicy z Białorusią w Koroszczynie. Jedno zwierzę padło

Od dwóch dni na przejściu granicznym w Koroszczynie tkwi ciężarówka z 10 tygrysami. Jeden z drapieżników zdechł. Według RMF FM, zwierzęta mają być darowizną dla białoruskiego ogrodu zoologicznego.
Zobacz wideo

Jak podaje RMF FM, ciężarówka z 10 tygrysami przyjechała z Włoch. To miała być darowizna dla jednego z ogrodów zoologicznych na Białorusi. Kierowcy udało się przejechać przez polską granicę, ale białoruscy pogranicznicy wstrzymali transport. Powód? Kierowca miał kopie dokumentów i tłumaczeń niezbędnych w procedurze CITES (regulującej przewóz dzikich zwierząt przez granicę), służby na Białorusi wymagały jednak oryginalnych dokumentów. Ciężarówka ze zwierzętami została cofnięta na polską stronę.

Tygrysy na przejściu granicznym w Koroszczynie

Zwierzętami zajmuje się graniczny lekarz weterynarii. Jedno ze zwierząt padło.

O sprawie napisało na Facebooku poznańskie zoo, według którego drapieżniki zmierzały do rosyjskich cyrków. "Poznańskie zoo nie pozostawi zwierząt w sytuacji zagrożenia ich zdrowia i życia. Możemy przyjąć część osobników, nasza ekipa ratunkowa zaraz wyjeżdża, ale Wasza pomoc finansowa jest niezbędna tym razem, musimy w trybie pilnym na wybiegu kwarantannowo-rehabilitacyjnym podnieść płot, żeby dorosłe zwierzęta były bezpieczne" - pisze ogród zoologiczny. Zoo zwraca się z prośbą o darowizny.

Dane do przelewu: konto z dopiskiem CISNA I JEJ PRZYJACIELE, nr konta: 98 1020 4027 0000 1602 1441 7713 Miasto Poznań, Ogród Zoologiczny w Poznaniu, ul. Kaprala Wojtka 3, 61-063 Poznań.

Więcej o:
Komentarze (35)
Transport 10 tygrysów utknął na granicy z Białorusią w Koroszczynie. Jedno zwierzę padło
Zaloguj się
 • puzonik48

  Oceniono 26 razy 20

  Czy nie znajdzie się nikt w kraju ,żeby je uratować ?Jeżeli pojadą do Rosji to czeka ich maltretowanie w cyrkach .Człowiek to największa bezwzględna bestia :(

 • wolak007

  Oceniono 12 razy 8

  Zatrudnić w wojsku polskim. To będą "tygrysy" na miarę naszych możliwości!...

 • strach_sie_bac

  Oceniono 14 razy 6

  Może gnom z Żoliborza zaopiekuje się tygryskami, jednego kota już ma :D

 • boo-boo

  Oceniono 6 razy 4

  Jak nie kłusownik to przewoźnik........

 • kzet69

  Oceniono 7 razy 3

  Wypuścić natychmiast, na wschodniej flance pislandii tygrysy dadzą sobie radę!

 • qudaq

  Oceniono 5 razy 1

  Zdziwienie budzi jednak brak próby nawiązania kontaktu z nadawcą przesyłki z Włoch, bądź co bądź, kraju UE. Czy polskie służby celne korzystają z połączeń z czasów Zygmunta Augusta, kiedy poczta królewska docierała do Wenecji? I skąd nagle zainteresowanie ZOO w Poznaniu? Miłośnicy tygrysów Europy?

 • pierwsze_all

  Oceniono 7 razy 1

  Ja się tylko zastanawiam, dlaczego ma je przyjąć zoo w Poznaniu. A nie np. w Warszawie. Albo jeszcze bliżej, np. w Zamościu. Czy na pewno nie ma po drodze miejsc z wystarczającymi warunkami, w których choćby po jednym dałoby się je przechować do wyjaśnienia sprawy? Zamiast wozić przez całą Polskę?
  Skąd zoo w Poznaniu wiedziało, że zwierzęta były przeznaczone do cyrków w Rosji? A może to była prawda, że ich podróż miała się zakończyć w zoo na Białorusi?

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 1

  Ooooo....
  Poznańskie ZOO już apeluje o darowizny !
  A ja z pewna nieśmiałością pragnę przypomnieć jaką to porutę kilka miesięcy temu CI SAMI ludzie zrobili na całą Polskę w temacie swoich kolegów, jakoby ŹLE opiekujących się niedźwiedziami polarnymi w warszawskim ogrodzie zoologicznym...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX