Transport 10 tygrysów utknął na granicy z Białorusią w Koroszczynie. Jedno zwierzę padło

Od dwóch dni na przejściu granicznym w Koroszczynie tkwi ciężarówka z 10 tygrysami. Jeden z drapieżników zdechł. Według RMF FM, zwierzęta mają być darowizną dla białoruskiego ogrodu zoologicznego.
Zobacz wideo

Jak podaje RMF FM, ciężarówka z 10 tygrysami przyjechała z Włoch. To miała być darowizna dla jednego z ogrodów zoologicznych na Białorusi. Kierowcy udało się przejechać przez polską granicę, ale białoruscy pogranicznicy wstrzymali transport. Powód? Kierowca miał kopie dokumentów i tłumaczeń niezbędnych w procedurze CITES (regulującej przewóz dzikich zwierząt przez granicę), służby na Białorusi wymagały jednak oryginalnych dokumentów. Ciężarówka ze zwierzętami została cofnięta na polską stronę.

Tygrysy na przejściu granicznym w Koroszczynie

Zwierzętami zajmuje się graniczny lekarz weterynarii. Jedno ze zwierząt padło.

O sprawie napisało na Facebooku poznańskie zoo, według którego drapieżniki zmierzały do rosyjskich cyrków. "Poznańskie zoo nie pozostawi zwierząt w sytuacji zagrożenia ich zdrowia i życia. Możemy przyjąć część osobników, nasza ekipa ratunkowa zaraz wyjeżdża, ale Wasza pomoc finansowa jest niezbędna tym razem, musimy w trybie pilnym na wybiegu kwarantannowo-rehabilitacyjnym podnieść płot, żeby dorosłe zwierzęta były bezpieczne" - pisze ogród zoologiczny. Zoo zwraca się z prośbą o darowizny.

Dane do przelewu: konto z dopiskiem CISNA I JEJ PRZYJACIELE, nr konta: 98 1020 4027 0000 1602 1441 7713 Miasto Poznań, Ogród Zoologiczny w Poznaniu, ul. Kaprala Wojtka 3, 61-063 Poznań.

Więcej o: