Zatrzymano mężczyznę ws. pożaru kamienicy w Inowrocławiu. Zginęła w nim matka z trójką dzieci

Policja zatrzymała mężczyznę w związku z pożarem kamienicy w Inowrocławiu, w którym zginęła matka wraz z trzema córkami. 60-latek trafił do aresztu. Funkcjonariusze tłumaczą, że wyjaśniany będzie jego "ewentualny związek ze sprawą".

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w kamienicy przy ul. Orłowskiej 6 w Inowrocławiu w poniedziałek 28 października. Zginęła w nim 31-letnia kobieta i trzy jej córki w wieku trzech miesięcy, czterech i pięciu lat. W sprawie trwa śledztwo, a wyjaśnianiem przyczyn wybuchu pożaru zajmują się biegli z zakresu pożarnictwa. 

Policja zatrzymała 60-latka ws. pożaru kamienicy w Inowrocławiu

We wtorek 29 października policja poinformowała o zatrzymaniu w związku z pożarem 60-letniego mężczyzny - mieszkańca kamienicy, w której doszło do tragedii. 

Ustalane jest, czy miał jakikolwiek związek z pożarem

- przekazała w rozmowie z Gazeta.pl asp. sztab. Izabella Drobniecka. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policja informuje, że do jego zatrzymania doszło jeszcze wczoraj. Jak podaje TVN 24, to w mieszkaniu 60-latka miało dojść do pożaru, który przeniósł się następnie do lokalu zamieszkiwanego przez kobietę z córkami.

Tragiczny pożar w Inowrocławiu. Cztery ofiary śmiertelne, w tym troje dzieci

Po tragicznym pożarze w Inowrocławiu ogłoszono dwudniową żałobę. Flaga miejska na ratuszu została opuszczona do połowy masztu, a flagi na budynkach Urzędu Miasta i miejskich jednostek organizacyjnych przepasano kirem. Prezydent Inowrocławia zalecił także odwołanie lub ograniczenie wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym, prosząc o uszanowanie żałoby. Prezydent Inowrocławia zalecił także odwołanie lub ograniczenie wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym.

 
Więcej o: