Inowrocław. Po pożarze, w którym zginęła matka z trójką dzieci, prezydent miasta ogłosił żałobę

W zwiazku z tragiczną śmiercią trójki dzieci i ich matki, do której doszło w wyniku pożaru kamienicy w Inowrocławiu, prezydent miasta Ryszard Brejza ogłosił miejską żałobę.

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza zarządził żałobę na terenie miasta w dniach 28-29 października. W związku z tym flaga miejska na ratuszu została opuszczona do połowy masztu, a flagi na budynkach Urzędu Miasta i miejskich jednostek organizacyjnych przepasano kirem. Prezydent Inowrocławia zalecił także odwołanie lub ograniczenie wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym, prosząc o uszanowanie żałoby.

Tragiczny pożar w Inowrocławiu. Zmarły cztery osoby, w tym troje dzieci

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w poniedziałek 28 października około godziny 13 w kamienicy przy ul. Orłowskiej 6. W jego wyniku zginęły cztery osoby - 31-letnia kobieta i jej troje dzieci w wieku trzech miesięcy oraz czterech i pięciu lat. Zanim na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna, część mieszkańców ewakuowała się z budynku. Pozostałe sześć osób, które pozostały wewnątrz kamienicy, ewakuowały służby. Na miejsce zdarzenia przyjechał m.in. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Przyczynę zdarzenia oraz śmierci ofiar zbada biegły pod nadzorem prokuratury.

 
Więcej o: