Olsztyn. Sędzia chroniła syna immunitetem. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności

Sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie Beata K. została oskarżona o utrudnianie postępowania. Kobieta swoim immunitetem chroniła syna, który podejrzewany był o nielegalny zakup broni.
Zobacz wideo

Jak podaje "Rzeczpospolita", akt oskarżenia przeciwko Beacie K. został już skierowany do Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Za utrudnianie postępowania kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Sędzia z Olsztyna chroniła syna immunitetem. Teraz sama usłyszała zarzuty

Zgodnie z ustaleniami pomorskiej Prokuratury Krajowej oraz Centralnego Biura Śledczego, syn Beaty K. miał być jednym z nielegalnych nabywców broni. W związku z ustaleniami śledztwa dotyczącego handlu bronią i amunicją bez zezwolenia, prokurator wydał postanowienie o żądaniu wydania pistoletu i innych przedmiotów.

Postanowienie dotyczyło także przeszukania mężczyzny. Wtedy sędzia Beata K. uniemożliwiła funkcjonariuszom CBŚP powyższych czynności powołując się na przysługujący jej immunitet sędziowski.

Prokuratura odebrała działanie sędzi jako próbę pomocy synowi w uniknięciu odpowiedzialności karnej. Kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia.

Więcej o: