Nie tylko Jacek Kurski przepada za twórczością Zenka Martyniuka. Europoseł PiS: "To wybitny piosenkarz"

Zdzisław Krasnodębski, europoseł wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości, w ostatniej rozmowie wypowiedział się na temat filmu o Zenku Martyniuku. Według polityka film o tak "wybitnym piosenkarzu" powinien powstać. W produkcję tego przedsięwzięcie zaangażowana jest Telewizja Polska.
Zobacz wideo

Na Podlasiu ruszyły zdjęcia do filmu, który będzie opowiadał historię Zenka Martyniuka. Film, który trafi do kin w walentynki 2020 roku zostanie wyprodukowany przez Telewizję Polską. O inicjatywie TVP wypowiedział się teraz polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Zdzisław Krasnodębski chwali Zenona Martyniuka: Zrobiliśmy sobie zdjęcie

Zdzisław Krasnodębski, który z list Prawa i Sprawiedliwości wybrany został do Parlamentu Europejskiego, w ostatniej rozmowie w RMF FM wypowiedział się na temat filmu o znanym muzyku disco polo. Według polityka Zenon Martyniuk jest wybitnym piosenkarzem i zasługuje na swój film.

- Wiem, że powstanie film o Zenonie Martyniuku. Miałem okazję rozmawiać z tym wybitnym piosenkarzem. Zrobiliśmy sobie zdjęcie, jestem z tego bardzo zadowolony. (...) To jest socjologicznie bardzo ciekawy fenomen, wspaniała kariera więc oczywiście taki film warto zrobić. Przecież ile filmów powstało o Franku Sinatrze? - podsumował socjolog, doktor nauk humanistycznych i filozof.

Jak podają wirtualnemedia.pl TVP miało sięgnąć po życiorys Zenona Martyniuka, ponieważ "jego historia jest w hollywoodzkim stylu". Reżyserem produkcji został Jan Hryniak, a w młodego wokalistę wcieli się Jakub Zając. Dorosłego wokalistę zespołu Akcent zagra Krzysztof Czeczot. Zdjęcia do filmu w dużej mierze powstają na Podlasiu.

Więcej o: