Nie żyje Wojciech Romański. Dziennikarz "Rzeczpospolitej" zginął w wypadku samochodowym

Nie żyje Wojciech Romański - dziennikarz motoryzacyjny związany z redakcją "Rzeczpospolitej". Zginął w wypadku samochodowym. Miał 53 lata.

Wojciech Romański zmarł w wypadku samochodowym w nocy z 27 na 28 października. Do tragedii doszło przed godziną 3 na obwodnicy Mszczonowa (woj. mazowieckie). Samochód, którym jechał dziennikarz, zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Policjanci wstępnie ustalili, że dziennikarz z nieustalonych wciąż przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Zginął na miejscu. 

Nie żyje Wojciech Romański. "Był rewelacyjnym dziennikarzem i świetnym profesjonalistą"

O śmierci Wojciecha Romańskiego poinformowała "Rzeczpospolita". "Człowiek, przyjaciel, dziennikarz. W każdym wymiarze swojego życia był po prostu dobry" - napisali o zmarłym jego redakcyjny koledzy.

"Był rewelacyjnym dziennikarzem i świetnym profesjonalistą, ale dla nas: przede wszystkim kolegą. (...) Uwielbiałem go spotykać. Mimo dzielącej nas różnicy wieku, zawsze mogłem z nim szczerze porozmawiać, pożartować i zarazić się od niego uśmiechem" - wspomniał Wojciecha Romańskiego dziennikarz serwisu spidersweb.pl Mikołaj Adamczuk. 

Wojciech Romański był dziennikarzem "Rzeczpospolitej". Pracował jako redaktor działu ekonomicznego, ale współtworzył także dział motoryzacyjny Swoją karierę zawodową zaczynał w "Gazecie Wyborczej".

Więcej o: