Żory. Ewakuacja uczniów ze szkoły. Robotnicy odkryli pocisk moździerzowy z II wojny światowej

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 6 w Żorach zostali ewakuowani po tym, jak robotnicy trafili na niewybuch. Na miejsce dotarli już wysłani z Gliwic saperzy.
Zobacz wideo

W poniedziałek 28 października około godziny 8:35 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie dotyczące odkrycia niewybuchu w dzielnicy Kleszczów w Żorach. Jak się okazało robotnicy podczas prac ziemnych na terenie szkoły odnaleźli pocisk moździerzowy.

Ewakuacja szkoły w Żorach - na terenie placówki odkryto pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej

- Na miejsce natychmiast udali się policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Po dokonaniu oględzin stwierdzono, że niewybuch z okresu II wojny światowej to pocisk moździerzowy o średnicy 82 mm - czytamy w komunikacie wydanym przez Komendę Policji w Żorach.

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 6 zostali ewakuowani, a dalsze lekcje zostały odwołane. W sumie placówkę opuściło 115 osób, w tym 80 to dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Dodatkowo ewakuacja objęła kobietę, której dom znajdował się obok placówki. Na miejscu pojawili się już saperzy z Gliwic. Pocisk został już wywieziony z terenu szkoły.

Więcej o: