Kolejna osoba zatrzymana za hejt wymierzony w Dulkiewicz. Mężczyzna wysyłał do niej obelżywe wiadomości

Policja zatrzymała mężczyznę, który przez kilkanaście dni wysyłał do Aleksandry Dulkiewicz, prezydentki Gdańska, obelżywe wiadomości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
Zobacz wideo

Jak donosi Radio ZET, mężczyzna został zatrzymany w czwartek. Postawiono mu zarzuty kierowania groźby karalnej, znieważenia, a także pomówienia o postępowanie, wskutek którego Aleksandra Dulkiewicz mogła zostać narażona na utratę zaufania. Mężczyzna wysyłał wiadomości do prezydent Gdańska za pomocą Messengera we wrześniu i październiku. Wówczas Dulkiewicz zgłosiła sprawę na policję. Zatrzymany leczył się psychiatrycznie. Sąd umieścił go w tymczasowym areszcie w warunkach szpitalnych. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dulkiewicz regularnie zmaga się z mową nienawiści

Aleksandra Dulkiewicz regularnie zmaga się z groźbami, które dostaje za pomocą mediów społecznościowych, maili i listów. Gdańska policja prowadzi kilkanaście spraw związanych z hejtem wymierzonym w kobietę. Do tej pory zarzuty postawiono mężczyźnie, który zadzwonił pod 112 z groźbami wobec Dulkiewicz, a także więźniowi, który wysyłał prezydent Gdańska listy z zakładu karnego.

Więcej o:
Komentarze (82)
Kolejna osoba zatrzymana za hejt wymierzony w Dulkiewicz. Mężczyzna wysyłał do niej obelżywe wiadomości
Zaloguj się
 • Jerzy Oczko

  Oceniono 31 razy 23

  Oto do czego prowadzi mowa nienawiści rozpowszechniana i praktykowana przez PiS. Można mówić różne rzeczy, ale jedno jest niezaprzeczalne: ojcem nienawiści w naszej przestrzeni jest właśnie PiS.

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 15 razy 13

  'leczy się psychiatrycznie' to slogan klucz do poznania pisduszego elektoratu.

 • metaxo

  Oceniono 18 razy 12

  Wszyscy zwolennicy PIS są psychicznie zboczeni, każdy na swój sposób. Co najgorsze nie ma jeszcze lekarstwa na te dewiacje. Ale Putin już na pewno pracuje nad jakimś rozwiązaniem.

 • 162tony

  Oceniono 14 razy 12

  Dostanie jakiś order od PISu. Kolejny wyklęty.

 • gebe14

  Oceniono 10 razy 10

  leczył sie psychiatrycznie ? to już wiemy ska ich wyborcy

 • metaxo

  Oceniono 17 razy 9

  Czytając niektóre komentarze pojawia się pytania co Dulkiewicz zrobiła, że tak przeszkadza ruskiej polskojęzycznej swołoczy?

 • artur702

  Oceniono 8 razy 8

  Do Redakcji GW:
  Pani Aleksandra Dulkiewicz prosiła aby nie tytułować jej "prezydentką", ponieważ zgodnie z zasadami języka polskiego, Konstytucją RP oraz dobrymi obyczajami pełni funkcję Prezydenta Miasta Gdańsk. Pani Aleksandra Dulkiewicz jest Prezydentem Miasta Gdańsk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX