Kolejna osoba zatrzymana za hejt wymierzony w Dulkiewicz. Mężczyzna wysyłał do niej obelżywe wiadomości

Policja zatrzymała mężczyznę, który przez kilkanaście dni wysyłał do Aleksandry Dulkiewicz, prezydentki Gdańska, obelżywe wiadomości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
Zobacz wideo

Jak donosi Radio ZET, mężczyzna został zatrzymany w czwartek. Postawiono mu zarzuty kierowania groźby karalnej, znieważenia, a także pomówienia o postępowanie, wskutek którego Aleksandra Dulkiewicz mogła zostać narażona na utratę zaufania. Mężczyzna wysyłał wiadomości do prezydent Gdańska za pomocą Messengera we wrześniu i październiku. Wówczas Dulkiewicz zgłosiła sprawę na policję. Zatrzymany leczył się psychiatrycznie. Sąd umieścił go w tymczasowym areszcie w warunkach szpitalnych. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dulkiewicz regularnie zmaga się z mową nienawiści

Aleksandra Dulkiewicz regularnie zmaga się z groźbami, które dostaje za pomocą mediów społecznościowych, maili i listów. Gdańska policja prowadzi kilkanaście spraw związanych z hejtem wymierzonym w kobietę. Do tej pory zarzuty postawiono mężczyźnie, który zadzwonił pod 112 z groźbami wobec Dulkiewicz, a także więźniowi, który wysyłał prezydent Gdańska listy z zakładu karnego.

Więcej o: