TVP żąda przeprosin za słowa o Jacku Kurskim. Grzegorz Braun mówił o nim "przestępca recydywista"

TVP złożyło pozew wobec Grzegorza Brauna, polityka Konfederacji. Telewizja Publiczna chce przeprosin i wpłaty 10 tys. zł na cele charytatywne. Braun mówił o prezesie TVP jako "przestępcy recydywiście", który ma "trwałą skłonność do nielegalnych działań".
Zobacz wideo

Konfederacja, która wprowadziła do Sejmu 11 posłów, nie od dziś jest na wojennej ścieżce z Telewizją Publiczną kierowaną przez Jacka Kurskiego. Formacja wygrała w sądzie dwukrotnie z "Wiadomościami" w trybie wyborczym, co owocowało osobliwymi przeprosinami i sprostowaniami na antenie flagowego programu informacyjnego TVP.

Już po wyborach Konfederacja zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa TVP Jacka Kurskiego. Formacja zarzuciła Kurskiemu, że dopuścił się "manipulacji wynikiem wyborczym" oraz niewywiązania się z z obowiązku zamieszczenia odpowiednich, nakazanych przez sąd, przeprosin.

Braun o Kurskim: Przestępca recydywista, człowiek o skłonności do nielegalnych działań

Na konferencji prasowej w Sejmie Grzegorz Braun, jeden z liderów Konfederacji, mówił, że Jacek Kurski "ma dłuższą historię działań bezprawnych, najprawdopodobniej po prostu przestępczych".

Pan Bogdan Czajkowski ujawnił nagrania świadczące o tym iż papiery wymagane w procesie konkursowym na to stanowisko zostały złożone przez pana Jacka Kurskiego i jego pomagierów po terminie, po godzinie, do której ta procedura konkursowa trwała. A zatem pan Jacek Kurski jest - z naszego punktu widzenia - przestępcą recydywistą

- mówił Braun, dodając przy tym, że Kurski to "człowiek o trwałej skłonności do działań nielegalnych i zachowań nieuczciwych".

TVP odpowiada Braunowi pozwem

Niecały tydzień po tej konferencji (wystąpienie odbyło się 23 października) Wirtualnemedia.pl poinformowały, że na wypowiedź Grzegorza Brauna zareagowała TVP.

W piątek Telewizja Polska złożyła pozew do sądu przeciwko Braunowi, żądając przeprosin wygłoszonych podczas zwołanej konferencji prasowej, a także wpłaty 10 tys. zł. na cele charytatywne

- czytamy na stronach portalu. Chodzi o stwierdzenie Brauna o Jacku Kurskim, że jest "przestępcą recydywistą".

Więcej o: