Pogoda. Nad Europę nadciąga mróz z północy. W niektórych regionach spadnie śnieg

Pogoda. Meteorolodzy z portalu Severe Weather Europe przewidują, że już we wtorek odczujemy znaczny spadek temperatury. Zmianę pogody w Polsce spowoduje napływ zimnych mas powietrza znad bieguna północnego.
Zobacz wideo

Zimne powietrze kształtuje dziś warunki pogodowe w Europie Północnej, a już jutro dotrze do Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów. Synoptycy z serwisu Severe Weather Europe prognozują, że mróz z północy dosięgnie także północnej części Morza Śródziemnego. 

Prognoza pogody. W całej Europie zrobi się zimno. Niewykluczone, że spadnie śnieg

Pierwsze modele pogodowe pokazujące napływ zimnych mas powietrza znad Arktyki w stronę Europy pokazywały, że rozprzestrzenią się one głównie nad Rosją i Europą Środkowo-Wschodnią. Zaktualizowana prognoza pogody wskazuje jednak, że mróz odczują także mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet Portugalii, Hiszpanii i Włoch. Synoptycy nie wykluczają, że arktyczny chłód spowoduje także opady śniegu, jednak te spodziewane są przede wszystkim w Alpach.  

Spadek temperatury i pogorszenie warunków pogodowych prognozuje także Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że jutro temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 10 stopni, a w najchłodniejszych tego dnia Suwałkach i Zakopanem termometry wskażą maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Synoptycy z IMGW przewidują także liczne opady deszczu. Wszystko wskazuje na to, że żegnamy się ze złotą, polską jesienią. 

Więcej o: