Pogoda. Nad Europę nadciąga mróz z północy. W niektórych regionach spadnie śnieg

Pogoda. Meteorolodzy z portalu Severe Weather Europe przewidują, że już we wtorek odczujemy znaczny spadek temperatury. Zmianę pogody w Polsce spowoduje napływ zimnych mas powietrza znad bieguna północnego.
Zobacz wideo

Zimne powietrze kształtuje dziś warunki pogodowe w Europie Północnej, a już jutro dotrze do Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów. Synoptycy z serwisu Severe Weather Europe prognozują, że mróz z północy dosięgnie także północnej części Morza Śródziemnego. 

Prognoza pogody. W całej Europie zrobi się zimno. Niewykluczone, że spadnie śnieg

Pierwsze modele pogodowe pokazujące napływ zimnych mas powietrza znad Arktyki w stronę Europy pokazywały, że rozprzestrzenią się one głównie nad Rosją i Europą Środkowo-Wschodnią. Zaktualizowana prognoza pogody wskazuje jednak, że mróz odczują także mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet Portugalii, Hiszpanii i Włoch. Synoptycy nie wykluczają, że arktyczny chłód spowoduje także opady śniegu, jednak te spodziewane są przede wszystkim w Alpach.  

Spadek temperatury i pogorszenie warunków pogodowych prognozuje także Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że jutro temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 10 stopni, a w najchłodniejszych tego dnia Suwałkach i Zakopanem termometry wskażą maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Synoptycy z IMGW przewidują także liczne opady deszczu. Wszystko wskazuje na to, że żegnamy się ze złotą, polską jesienią. 

Więcej o:
Komentarze (50)
Pogoda. Nad Europę nadciąga mróz z północy. W niektórych regionach spadnie śnieg
Zaloguj się
 • extrafresh

  Oceniono 11 razy 9

  W końcu!

  Ileż można czekać aż zacznie się sezon na palenie śmieci?

  Piwnice pękają w szwach.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 7 razy 7

  W Polsce spadnie śnieg aż do morza Śródziemnego? Polska od morza do morza! Szkoda tylko, że obce będą nam nasz narodowy śnieg buciorami traktować!

 • aistionnelle

  Oceniono 8 razy 4

  Lato w środku jesieni nie jest dobre tak jak nie jest dobre +40 stopni w sierpniu czy czerwcu.Inną niekorzystną cechą jest brak żeby nie powiedzieć zanik opadów.Takie anomalie potem prowadzą do śniegu w kwietniu a następnie braku wiosny i wybuchu tropikalnego lata z początkiem maja.Ale w naszym kraju nie rozważa sie co będzie jutro w różnych sferach, nie tylko metereologicznej;-)

 • wujekdolf

  Oceniono 3 razy 3

  to jest piździernik - przypominam drogie misiaczki...

 • darek_andrew

  Oceniono 3 razy 1

  A w Egipcie 29-30 , krótka koszulka, japonki , ech..... i tylko 4 godziny lotu

 • jack_flash

  0

  Wilczy Szaniec, czerwiec 1944. Upał nie do wytrzymania, duszno i parno, iście tropikalne warunki. Komary i wszelki inne robactwo atakuje „mieszkańców” bezlitośnie.
  Wedlug danych NASA GISS na 1944, global mean CO2 mixing ratio 310.5 ppm

 • mjuhbun

  Oceniono 6 razy 0

  Ja mam pełną piwnicę węgla i resztę miału węglowego więc mróz już może przyjść.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX