Rozbito gang, który chciał porwać włoskiego biznesmena. Zleceniodawcami mieli być "miejscowi przedsiębiorcy"

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało sześć osób, które miały przygotowywać porwanie włoskiego biznesmena. Zamierzali otrzymać za niego wysoki okup.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze ustalili tożsamość osób, które mogły brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ich aktualne miejsca pobytu. Z ich ustaleń wynika, że za zlecenie uprowadzenia mogą być odpowiedzialni miejscowi "przedsiębiorcy". Jak informują, już w zeszłym roku dwóch szefów gangu miało próbować porwać Włocha, za którego chcieli uzyskać okup w wysokości kilkuset tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli również broń, kajdanki i paralizator, które mogły być wykorzystane do porwania.

Policja prowadziła skoordynowaną akcję w trzech województwach - zachodniopomorskim, małopolskim i lubelskim, dzięki której zatrzymała sześć osób.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie postawiła zarzuty

Czterem osobom postawiono już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przygotowaniach do porwania, a dwóm z nich dodatkowo zarzuty kierowania gangiem. Dwóch zatrzymanych przesłuchano w charakterze świadka. Czterej podejrzani trafili do tymczasowego aresztu.

Więcej o: