Gorzów Wielkopolski. Pijana 11-latka zemdlała na na placu zabaw. Miała 1,5 promila alkoholu

11-letnia dziewczynka zemdlała podczas zabawy na jednym z placów zabaw w Gorzowie Wielkopolskim. Po przewiezieniu do szpitala i badaniach krwi okazało się, że dziecko ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Zobacz wideo

Jak podaje gorzowianin.com w sobotę 26 października około godziny 15 zespół pogotowia ratunkowego został wezwany na plac zabaw przy ulicy Wyszyńskiego nad Kłodawką w Gorzowie Wielkopolskim. Ratownicy zabrali do szpitala 11-latkę, która wcześniej straciła przytomność (rozbieżne informacje na temat wieku dziewczynki wynikają z tego, że jest ona z rocznika 2008, jednak nie miała jeszcze urodzin).

11-latka straciła przytomność na placu zabaw w Gorzowie Wielkopolskim. Dziewczynka miała 1,5 promila

- Dziewczynka upadła prawdopodobnie na ulicy, ktoś z przechodniów ją przyniósł na ławkę i wezwał karetkę. Ratownicy wzięli dziecko na nosze z ławki, przykryli folią i wsadzili do karetki, ale od razu nie odjechali - powiedział w rozmowie z dziennikarzami świadek tego zdarzenia.

W szpitalu dziecko zostało poddane między innymi badaniu krwi, które wykazało, że 11-latka miała w organizmie 1,5 promila alkoholu. 11-latka trafiła na oddział, gdzie podano jej płyny i kroplówkę. Po czterech godzinach stan dziewczynki nie wymagał dalszej hospitalizacji, dlatego została przekazana swoim opiekunom. Całe zdarzenie ma wyjaśnić postępowanie prowadzone przez sąd rodzinny. Według nieoficjalnych informacji gorzowianin.com dziewczynka miała dzień wcześniej uciec z ośrodka wychowawczego razem z 14-letnią koleżanką, z którą właśnie miała spożywać alkohol.

Więcej o: