"Jarosław" wpłynie na pogodę w Polsce. Widać to już na zdjęciach satelitarnych

Pogoda w Polsce lada chwila się zmieni. Wszystkiemu winny jest układ baryczny o imieniu Jarosław i deszczowy front - podaje TVN Meteo. W prognozach widać ochłodzenie.
Zobacz wideo

Do naszego kraju front polarny ma wkroczyć w niedzielę. Pasmo chmur widać już na zdjęciach satelitarnych. Synoptycy z portalu Meteoprognoza zwracają uwagę, że ciągnie się ono od Atlantyku po Zatokę Fińską. 

Front atmosferyczny związany jest - jak tłumaczy dziennikarka Dorota Gardias - z układem barycznym o imieniu Jarosław. - Znajduje się on nad Skandynawią. Wysłał z naszym kierunku front i na tym froncie będzie padać - mówiła w TVN Meteo.

Pogoda. Idzie ochłodzenie 

Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach? Już chyba na dobre żegnamy złotą i ciepłą jesień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał właśnie ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla powiatów: puckiego, wejherowskiego, lęborskiego i Słupskiego. Obowiązują do godz. 15.00 w niedzielę. Wiać może w porywach do 85 km/h. W niedzielę na północy kraju pojawią się opady deszczu (na południu jeszcze słonecznie, a na termometrach około 20 st. C). 

W kolejnych dniach będzie się systematycznie ochładzać - w poniedziałek i wtorek temperatura spadnie do 8-10 st. C. W większości kraju pojawiać się będzie deszcz. Z prognozy Windy.com wynika, że druga połowa tygodnia ma być jeszcze chłodniejsza - z temperaturą w okolicach 5-7 st. C w dzień, a w nocy - z przymrozkami.

Więcej o: