Dreamliner LOT-u lądował na Islandii. Niespodziewana przerwa w locie do Los Angeles

Lecący do Los Angeles boeing 787 dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT musiał w piątek zboczyć z trasy, gdy znajdował się nad Grenlandią. Z powodu choroby pasażerki konieczne było lądowanie.
Zobacz wideo

Piątkowy lot LO23 z Warszawy do Los Angeles rozpoczął z opóźnieniem, a później pojawiły się kolejne kłopoty. Po kilku godzinach lotu dreamliner PLL LOT zawrócił nad Grenlandią i skierował się do miasta Keflavík na Islandii, gdzie bezpiecznie wylądował. 

Jak przekazał rzecznik LOT Michał Czernicki, decyzja pilota była spowodowana chorobą jednej z pasażerek. Kobietą zaopiekował się obecny na pokładzie lekarz. Po wylądowaniu na Islandii, chorą zajęły się miejscowe służby medyczne, które przetransportowały ją do szpitala - przekazał LOT. 

Opóźnienie było na tyle duże, że samolot doleciałby do Stanów Zjednoczonych w czasie, gdy zamknięta jest kontrola graniczna. Konieczne było pozostanie na Islandii do soboty. LOT poinformował, że pasażerom zapewniono nocleg na miejscu.

W sobotę samolot ruszył w dalszą drogę i powinien dotrzeć do Los Angeles około godziny pierwszej w nocy czasu obowiązującego w Polsce.

Michał Czernicki podkreślił, że załoga samolotów LOT jest przeszkolona w zakresie pierwszej pomocy.

Więcej o:
Komentarze (123)
Dreamliner LOT-u lądował na Islandii. Niespodziewana przerwa w locie do Los Angeles
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 32 razy 20

  "Opóźnienie było na tyle duże, że samolot dostałby do Stanów Zjednoczonych w czasie, gdy zamknięta jest kontrola lotniskowa."
  Cooo? To lotnisko w Los Angeles, nie pracuje całą dobę? Raczej chyba poszło tu o czas pracy załogi, która leciała czasowo "na styk", bo piszecie, że samolot wystartował z opóźnieniem

 • wgrego

  Oceniono 15 razy 13

  właśnie wróciłem z Chicago, lot był opóźniony o 3h, zamiast dreamlinera zastępczy portugalski boeing z portugalską załogą, słaba jakość, duże zużycie maszyny, ciasno, opóźnienie spowodowało, że 2/3 pasażerów nie złapało kolejne połączenie - Kraków (m.in. ja) i Rzeszów. i co? autobus do tych miast, po ciężkim locie, (przylot o 17:00 w wawie) o 19:00 wyjazd autobusem do krk, 4 h, jazdy, czy o to chodzi?

 • koment22

  Oceniono 25 razy 11

  Jakby Lechu leciał to by wylądowali jak debeściaki na Grenlandii a tak musieli zawracać.

 • dublet

  Oceniono 14 razy 8

  Żądamy międzynarodowego śledztwa! Gdzie jest TAWS-38? Gdzie wrak? Dlaczego w lipcu 2018 taki sam samolot przeleciał bez problemu a teraz musiał lądować ? Przypadek? Nie sądzę!

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 11 razy 7

  Może domagali się kolejnych sezonów serialu z Mateuszem co to opowiada o Polsce?

 • kler-killer

  Oceniono 7 razy 5

  I to jest kolejny przykład, że na pokładzie każdego samolotu Katolickich Linii Lotniczych LOT musi być kapelan!

 • pigwa_polska

  Oceniono 5 razy 5

  po co pisać że to dreamliner - skoro lądowanie było z powodu choroby pasażerki?

 • mikejar

  Oceniono 9 razy 3

  Punktualnie LATAJA TYLKO LINIE " kuchcinski air" do Rzeszowa
  Czesto obsluga to 14-18 lat dziewczyny.
  A LOT TO BEZNADZIEJA jak ten caly NIERZAD. Jezeli sa o czasie TO SUKCES !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • tk101010

  Oceniono 3 razy 3

  "samolot doleciałby do Stanów Zjednoczonych w czasie, gdy zamknięta jest kontrola graniczna". A gdyby Amerykanie musieli czekać, aż polscy celnicy przyjdą na poranną zmianę to byłby krzyk i śmiech na cały świat a premier przepraszał ambasadora.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX