"Łowcy cieni" z CBŚP wytropili czterech poszukiwanych. Jeden z nich wpadł w Dubaju

Warszawa, Częstochowa, Dubaj i Cheshire - to w tych miastach dzięki "łowcom cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymano trzech Polaków i jednego Wietnamczyka. Wśród nich są m.in. osoby podejrzane o działalność w zorganizowanych grupach przestępczych.
Zobacz wideo

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało o sukcesie grupy tzw. "łowców cieni" i zatrzymaniu czterech poszukiwanych osób. Do zatrzymań doszło nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

"Łowcy cieni" zatrzymali m.in. poszukiwanego od trzech lat Rafała D., podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna wpadł w brytyjskiej miejscowości Cheshire. W jego zatrzymaniu pomógł oficer łącznikowy przy Ambasadzie Wielkiej Brytanii.

"39-latek był ścigany w związku z podejrzeniem posiadania broni, fałszowania środków płatniczych, przestępstwa narkotykowe oraz rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia" - informuje CBŚP.

"Małpa" w rękach funkcjonariuszy

Drugim z zatrzymanych jest 43-letni Grzegorz K., pseudonim "Małpa", ścigany od kilku miesięcy w związku z przestępstwami narkotykowymi. Do zatrzymania doszło w Częstochowie.

Poszukiwany często zmieniał miejsce przebywania. Ukrywał się głównie na terenie woj. mazowieckiego. Aby zmylić policjantów, zmienił sposób ubierania oraz swój wygląd. Nic mu to nie pomogło (...). Grzegorz K. został zatrzymany 18 października na parkingu przy jednym z centrów handlowych. Zaskoczony widokiem funkcjonariuszy nie stawiał żadnego oporu

- czytamy w komunikacie CBŚP.

Z kolei w Dubaju dzięki informacjom przekazanym przez "łowców cieni" zatrzymano 40-letniego Piotra O., któremu zarzuca się m.in. kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Wietnamczyk z sześcioma dokumentami

"Łowcy cieni" odnaleźli także 40-letniego Wietnamczyka, który ukrywał się od połowy 2018 r. Miał był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej handlującej narkotykami. Był poszukiwany przez czeski wymiar sprawiedliwości.

Policjanci z  Czech zwrócili się do CBŚP o pomoc przy zatrzymaniu poszukiwanego (..). Na podstawie posiadanych informacji, "łowcy cieni" wytypowali miejsce gdzie mógł ukryć się poszukiwany. Sytuacja była niezwykle trudna, ponieważ środowisko, w którym znalazł azyl, było bardzo hermetyczne. Mimo wielu narastających trudności "łowcy cieni" zatrzymali w okolicach Warszawy ściganego

- informują funkcjonariusze.

Jak się okazało, 40-latek korzystał z sześciu dokumentów tożsamości na to samo nazwisko, ale z rozbieżnymi danymi.

"W stosunku do zatrzymanych trzech mężczyzn rozpoczęto już procedurę ekstradycyjną. Dwóch Polaków w najbliższym czasie zostanie przekonwojowanych do kraju, natomiast obywatel Wietnamu zostanie przekazany stronie czeskiej" - czytamy na stronie internetowej CBŚP.

Więcej o: