"Łowcy cieni" z CBŚP wytropili czterech poszukiwanych. Jeden z nich wpadł w Dubaju

Warszawa, Częstochowa, Dubaj i Cheshire - to w tych miastach dzięki "łowcom cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymano trzech Polaków i jednego Wietnamczyka. Wśród nich są m.in. osoby podejrzane o działalność w zorganizowanych grupach przestępczych.
Zobacz wideo

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało o sukcesie grupy tzw. "łowców cieni" i zatrzymaniu czterech poszukiwanych osób. Do zatrzymań doszło nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

"Łowcy cieni" zatrzymali m.in. poszukiwanego od trzech lat Rafała D., podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna wpadł w brytyjskiej miejscowości Cheshire. W jego zatrzymaniu pomógł oficer łącznikowy przy Ambasadzie Wielkiej Brytanii.

"39-latek był ścigany w związku z podejrzeniem posiadania broni, fałszowania środków płatniczych, przestępstwa narkotykowe oraz rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia" - informuje CBŚP.

"Małpa" w rękach funkcjonariuszy

Drugim z zatrzymanych jest 43-letni Grzegorz K., pseudonim "Małpa", ścigany od kilku miesięcy w związku z przestępstwami narkotykowymi. Do zatrzymania doszło w Częstochowie.

Poszukiwany często zmieniał miejsce przebywania. Ukrywał się głównie na terenie woj. mazowieckiego. Aby zmylić policjantów, zmienił sposób ubierania oraz swój wygląd. Nic mu to nie pomogło (...). Grzegorz K. został zatrzymany 18 października na parkingu przy jednym z centrów handlowych. Zaskoczony widokiem funkcjonariuszy nie stawiał żadnego oporu

- czytamy w komunikacie CBŚP.

Z kolei w Dubaju dzięki informacjom przekazanym przez "łowców cieni" zatrzymano 40-letniego Piotra O., któremu zarzuca się m.in. kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Wietnamczyk z sześcioma dokumentami

"Łowcy cieni" odnaleźli także 40-letniego Wietnamczyka, który ukrywał się od połowy 2018 r. Miał był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej handlującej narkotykami. Był poszukiwany przez czeski wymiar sprawiedliwości.

Policjanci z  Czech zwrócili się do CBŚP o pomoc przy zatrzymaniu poszukiwanego (..). Na podstawie posiadanych informacji, "łowcy cieni" wytypowali miejsce gdzie mógł ukryć się poszukiwany. Sytuacja była niezwykle trudna, ponieważ środowisko, w którym znalazł azyl, było bardzo hermetyczne. Mimo wielu narastających trudności "łowcy cieni" zatrzymali w okolicach Warszawy ściganego

- informują funkcjonariusze.

Jak się okazało, 40-latek korzystał z sześciu dokumentów tożsamości na to samo nazwisko, ale z rozbieżnymi danymi.

"W stosunku do zatrzymanych trzech mężczyzn rozpoczęto już procedurę ekstradycyjną. Dwóch Polaków w najbliższym czasie zostanie przekonwojowanych do kraju, natomiast obywatel Wietnamu zostanie przekazany stronie czeskiej" - czytamy na stronie internetowej CBŚP.

Więcej o:
Komentarze (10)
"Łowcy cieni" wytropili czterech poszukiwanych. Jeden z nich wpadł w Dubaju
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 20 razy 16

  A może coś o tym, jak to podwładni Banasia, urzędnicy w ministerstwie finansów w rządzie PiS, w latach 2015-2018 wyłudzali zwroty Vatu na fikcyjne faktury???

  Wychodzi na to, że cała walka Pis z mafią vatowską to wykaszanie konkurencji, a ci którzy mieli z mafią walczyć, sami są przestępcami!

 • maxstirner

  Oceniono 9 razy 7

  Może by tak zamiast tej urzędowej propagandy sukcesu informowali o raczej o tym, ilu takich jeszcze jest na wolnosci bo nie wiedzą gdzie są?

 • byann

  Oceniono 6 razy 4

  CBŚP wycina konkurencję.

 • wichura

  Oceniono 3 razy 3

  "(...) korzystał z sześciu dokumentów tożsamości na to samo nazwisko, ale z rozbieżnymi danymi."
  Za sprytne to to nie było...

 • hamsterx

  Oceniono 2 razy 2

  A kogutem cieszy się jeszcze wolnością?
  wcześniej kolesie z ferajny nie zgodzili się na jego aresztowanie
  dziś już może iść do gara

 • dar61

  Oceniono 4 razy 0

  Pies², nawet Pies³ = dobry pies.
  Ale od konfetti wara!

  ****
  Red. „mk” znów bruździ polskim SOJP:
  '...był ścigany w związku z podejrzeniem posiadania broni, fałszowania środków płatniczych, przestępstwa narkotykowe oraz rozbój...' [pisownia oryginalna]
  >>> ...z podejrzeniem [...] przestępSTW narkotykOWYCH oraz rozbOJU... [no to co, że to cytat CBŚP?]
  >>> ...ZA przestępstwa narkotykowe oraz ZA rozbój...

  '...Na podstawie posiadanych informacji, [„]łowcy cieni" wytypowali...' [pisownia oryginalna - PRZECINKOZA]
  >>> ...informacji „łowcy... [BEZ PRZECINKA - no to co, że to cytat?]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX