Narkotykowy boss Ivan Manuel Molina Lee wylądował w Warszawie. Był prezesem spółki w Michałowicach

W czwartek wieczorem samolot z członkiem kartelu narkotykowego Ivanem Manuelem Moliną Lee na pokładzie wylądował na lotnisku Chopina w Warszawie. Molina Lee był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna prowadził działalność m.in. w Polsce.
Zobacz wideo

Narkotykowy boss został zatrzymany w Grecji. Europejski Nakaz Aresztowania mężczyzny wystawiła wcześniej wrocławska prokuratura. W czwartek przywieziono go do Warszawy na pokładzie wojskowego samolotu.

Narkotyki i kryptowaluty

Jak podaje RMF24, Molina Lee był poszukiwany w Polsce w związku z zajęciem przez służby prawie 1,5 miliarda złotych w skierniewickim banku. Pieniądze te miały pochodzić z nielegalnych źródeł - narkotykowy boss miał zajmować się m.in. praniem brudnych pieniędzy należących do kolumbijskich karteli narkotykowych poprzez giełdę kryptowalut.

Molina Lee był prezesem zarejestrowanej w Michałowicach spółki Crypto, która prawie w całości należy do podobnej firmy w Panamie. W piątek Ivan Manuela Molina Lee ma być przesłuchany we wrocławskiej  prokuraturze.

Więcej o: