Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka. Znamy wyniki badań na obecność narkotyków

Śledczy podali wyniki badań na obecność narkotyków w organizmie producenta filmowego, który zginął w wypadku na jeziorze Kisajno. Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, poinformował, że nie stwierdzono obecności środków odurzających w organizmie Piotra Woźniaka-Staraka. Wcześniej media spekulowały na temat tego, iż na motorówce, którą płynął, prawdopodobnie znajdowała się kokaina.

Doniesienia w sprawie narkotyków podał wcześniej  "Twój Kurier Olsztyński", śledczy jednak nie potwierdzali tych informacji. Wyniki badan, które przedstawili, stanowią niezbity dowód na to, że Piotr Woźniak-Starak w chwili śmierci nie był pod wpływem środków odurzających.

Wyniki jako pierwszy upublicznił portal Wirtualna Polska.

Sekcja zwłok wykazała obecność alkoholu w organizmie

Sekcja zwłok zmarłego producenta wykazała, że był on pod wpływem alkoholu, a przyczyną zgonu była "ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego".

Badania chemiczne krwi Woźniaka-Staraka wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego.

Pochówek producenta budzi kontrowersje

Grób Piotra Woźniaka-Staraka w Fuledzie na Mazurach nie jest katakumbą w rozumieniu prawa - orzekł kilka dni temu Państwowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Giżycku. Decyzję w tej sprawie podejmą wójt gminy Giżycko w porozumieniu z powiatowym sanepidem w najbliższy czasie.

Na razie nie wiadomo, czy ciało producenta filmowego będzie przeniesione ze specjalnie przygotowanego grobu na prywatnej posesji, gdzie został pochowany.

Wypadek na jeziorze Kisajno

39-letni producent filmowy zaginął w nocy z 17 na 18 sierpnia na jeziorze Kisajno koło Giżycka. Mężczyzna pływał tam motorówką, towarzyszyła mu wówczas 27-letnia kobieta, Ewa O.

Oboje wypadli z łodzi, najprawdopodobniej w wyniku manewru skrętu, kobiecie jednak udało się wypłynąć na brzeg, gdzie została odnaleziona przez policjantów. Piotra Woźniaka-Staraka szukano pięć dni, jego ciało zostało wydobyte przez grupę płetwonurków. 

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania wypadku na wodzie ze skutkiem śmiertelnym, a śledczy zbadali, kto prowadził motorówkę. "Super Express" dowiedział się, że Ewie O. nie postawiono żadnych zarzutów.

Więcej o:
Komentarze (179)
Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka: Znamy wyniki badań na obecność narkotyków
Zaloguj się
 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 58 razy 52

  "Piotr Woźniak-Starak w chwili śmierci nie był pod wpływem środków odurzających."
  "Badania chemiczne krwi Woźniaka-Staraka wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego."
  Czyli BYŁ pod wpływem środków odurzających. Nic do niego nie mam, szkoda człowieka, ale jest naprawdę idiotyczną propagandą oddzielanie alkoholu od innych używek tak jakby było to zupełnie co innego. Alkohol JEST "środkiem odurzającym". JEST "narkotykiem". Bardziej szkodliwym od wielu tych nielegalnych.

 • spokojny4

  Oceniono 32 razy 28

  co to kogo obchodzi---za zycia nie slyszalem o tym czlowieku....kim bylm ze nie mma dnia bez newsow na jego temat---

 • druga_wieza

  Oceniono 29 razy 23

  Ważne, że się upił, rozstał z żoną, poznał z kelnerką i oddalił ochronę, która mogła za niego sterować. To bardzo odpowiedzialne. Dorosłe takie.

 • js08836

  Oceniono 19 razy 19

  Znaleziony na łodzi biały proszek, to nie żadna kokaina lecz proszek do pieczenia, mąka ziemniaczana, albo proszek do prania. Jak dzieci. Kto uwierzy, że chłop w sile wieku wozi ze sobą proszek do pieczenia ? Może jedynie śledczy.

 • june-of-44

  Oceniono 29 razy 19

  Dobry był z niego typek. Pijaczyna łamiący prawo, pijany pływający nocą motorówką po jeziorach, dmuchajacy kelnereczki z podrzędnych barów. Normalnie wzór do naśladowania. A może by powołać fundację imienia tego rozpuszczonego synka milionera? Np. Fundację pomagajacą pijanym kierowcom motorówek?

 • euphoria19

  Oceniono 22 razy 14

  No wreszcie wpis dla mnie, alez jestem zadowolona niesamowicie. Jestem taka zaaferowana tym starakiem, że nie śpię po nocach od tego Kisajna. Ciągle widzę tą nagą bździągwę w szuwarach z kataraktą na oczach, dlatego nie potrafiła wskazać miejsca rżnięcia rzeczonej motorówki. Ależ jestem zdegustowana, że nic nie znaleziono, takie trud, takie wyrzeczenia, a tu nic :/

 • przemysl_to

  Oceniono 21 razy 13

  "Piotr Woźniak-Starak w chwili śmierci nie był pod wpływem środków odurzających"
  .
  " Badania hemiczne krwi wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego"
  .
  czyli ALKOHOL TO NIE JEST ŚRODEK ODURZAJĄCY !!!!
  ,
  hahahaahahahahahahaahahhahahahahahahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX