MEN o "Tęczowym Piątku": "Nie może się wydarzyć bez zgody i wiedzy rodziców"

Ministerstwo Edukacji Narodowej podkreśla, że w szkole nic nie może się wydarzyć bez zgody i wiedzy rodziców. W taki sposób resort edukacji odnosi się do zaplanowanej na jutro akcji "Tęczowy piątek", którego organizatorem jest Kampania Przeciw Homofobii.
Zobacz wideo

Akcja „Tęczowy piątek” odbędzie się po raz czwarty. Przedstawiciele KPH podkreślają, że jej celem jest wsparcie nastolatków LGBT+, doświadczających w szkołach dyskryminacji oraz przemocy psychicznej

MEN: rodzice muszą wyrazić zgodę na "Tęczowy piątek"

Rzecznik MEN Anna Ostrowska stwierdziła, że jeśli dyrektor chce przeprowadzić w szkole dodatkowe działania i aktywności, musi uzyskać zgodę rodziców. Jednocześnie MEN uruchomiło akcję "Szkoła Pamięta" i zachęca, by w piątek 25 października uczniowie szli uprzątnąć groby. Jak dotąd - według szacunków MEN - do akcji miało zgłosić się 10 tys. szkół.

Według Ostrowskiej "w szkołach mogą działać różnego rodzaju organizacje", jednak kluczowym jest, by na taką działalność zgodzili się rodzice. Muszą oni także być poinformowani o tym jakie treści będą przekazywane uczniom.

Więcej o:
Komentarze (44)
MEN o "Tęczowym Piątku": "Nie może się wydarzyć bez zgody i wiedzy rodziców"
Zaloguj się
 • rabin_z_czubow

  Oceniono 7 razy 5

  "...w szkole nic nie* może się wydarzyć bez zgody i wiedzy rodziców"

  *nie dotyczy KK

 • Kuba Pilarski

  Oceniono 9 razy 3

  Nauka tolerancji za zgodą rodziców. Szkoda że panów z MEN nikt jej nie nauczył.Zyjemy w wolny kraju każdy ma prawo do przekonań czemu w Boże ciało można pracować po ulicy a marsze równości są zakazywane. Czemu wigilię klasowe nie są za zgodą rodziców a tęczowe piątki tak.

 • fakiba

  Oceniono 6 razy 2

  I się nic nie wydarzy , dzieciaki będą Świętować jak tylko MEN nie będzie się wtrącał

 • zak52

  Oceniono 8 razy 0

  Napis na wielkim transparencie na czele homo-parady w Paryżu z V2019r. głosił cyt.-"Nie jesteśmy tu dla przyjemności.Jesteśmy tu by zniszczyć Wasz Świat .A jak go zniszczymy to już nie będziemy tacy mili'.Pod napisem podpis-"Lezby,Transy,Pederaści"! .....To nie jest ideologia , prawda ?

 • leninnus

  Oceniono 8 razy 0

  Za wszelką cenę należy chronić dzieci przed tęczowa indoktrynacja.

 • Maks Maks

  Oceniono 8 razy 0

  Zboczki muszą wszędzie ze swymi obleśnymi łapami włazić, to ich zapewne podkręca.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 5 razy -1

  Czyż tako geja Jezusa nie jest wszechwiedzący :-)

 • precz_z_komunia

  Oceniono 3 razy -1

  Czyż tako geja Jezusa nie jest wszechwiedzący :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX