MEN o "Tęczowym Piątku": "Nie może się wydarzyć bez zgody i wiedzy rodziców"

Ministerstwo Edukacji Narodowej podkreśla, że w szkole nic nie może się wydarzyć bez zgody i wiedzy rodziców. W taki sposób resort edukacji odnosi się do zaplanowanej na jutro akcji "Tęczowy piątek", którego organizatorem jest Kampania Przeciw Homofobii.
Zobacz wideo

Akcja „Tęczowy piątek” odbędzie się po raz czwarty. Przedstawiciele KPH podkreślają, że jej celem jest wsparcie nastolatków LGBT+, doświadczających w szkołach dyskryminacji oraz przemocy psychicznej

MEN: rodzice muszą wyrazić zgodę na "Tęczowy piątek"

Rzecznik MEN Anna Ostrowska stwierdziła, że jeśli dyrektor chce przeprowadzić w szkole dodatkowe działania i aktywności, musi uzyskać zgodę rodziców. Jednocześnie MEN uruchomiło akcję "Szkoła Pamięta" i zachęca, by w piątek 25 października uczniowie szli uprzątnąć groby. Jak dotąd - według szacunków MEN - do akcji miało zgłosić się 10 tys. szkół.

Według Ostrowskiej "w szkołach mogą działać różnego rodzaju organizacje", jednak kluczowym jest, by na taką działalność zgodzili się rodzice. Muszą oni także być poinformowani o tym jakie treści będą przekazywane uczniom.

Więcej o: