Pijany 57-latek zapomniał podnieść pług i "zaorał" drogę. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

Mieszkaniec gminy Biskupiec kierując ciągnikiem doprowadził do uszkodzenia drogi. Jak się okazało mężczyzna miał 3 promile alkoholu. Dodatkowo 57-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zobacz wideo

W środę 23 października około godziny 16:40 na nowomiejską komendę policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące zniszczenia drogi w miejscowości Bielice w województwie warmińsko-mazurskim. Policjanci szybko ustalili, kto był sprawcą tego zdarzenia.

Biskupiec. Pijany traktorzysta nie podniósł pługu, przez co "zaorał" drogę

Dzielnicowi z Biskupca zostali wysłani do tego zgłoszenia i szybko ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 57-letni mieszkaniec tej gminy, który jadąc ciągnikiem zapomniał podnieść pług. W wyniku pomyłki mężczyzna "zaorał" drogę gruntową i asfaltową.

Jak się okazało mieszkaniec Biskupca prowadził pojazd w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Dodatkowo 57-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do 2021 roku. Mężczyzna odpowie przed sądem za zniszczenie drogi i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.