Prognoza pogody na tydzień [28 października-3 listopada]. W weekend pierwsze opady deszczu ze śniegiem

Prognoza pogody na tydzień 28 października-3 listopada. W nadchodzącym tygodniu przewidywanych jest więcej zachmurzeń oraz deszczu. Taka pogoda czekać ma nas także 1 listopada. W weekend z kolei lokalnie mogą pojawić się pierwsze opady deszczu ze śniegiem.
Zobacz wideo

Według wstępnych prognoz w tym tygodniu należy spodziewać się ochłodzenia. Temperatury osiągną maksymalne zaledwie 10 stopni. Od piątku przewidywane są także wieczorne przymrozki.

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Deszczowy początek tygodnia

Pierwszego dnia nowego tygodnia najniższa temperatura zapowiadana jest dla Podlasia, gdzie będzie zaledwie 8 stopni. W pozostałych regionach termometry nie pokażą wartości wyższych niż 9-10 stopni. Tego dnia należy spodziewać się dużego zachmurzenia zwłaszcza w województwach lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i podlaskim. W całym kraju przewidywane są również opady deszczu oraz umiarkowany wiatr: na północy porywy mogą dochodzić do 70 km/h. We wtorek czeka nas podobna pogoda - będzie pochmurno i deszczowo w niemal całym kraju. Większe rozpogodzenia jedynie na północy i zachodzie Polski. Dodatkowo spadnie jednak temperatura. Maksymalne wartości na ten dzień to 6-8 stopni.

Prognoza pogody na środę, czwartek i piątek. Większe rozpogodzenia, a od piątku przymrozki

W środę i czwartek w większości kraju będzie pogodnie. 30 października większe zachmurzenie i niewielkie opady deszczu zapowiadane są jedynie w województwie podlaskim. Tego dnia będzie tam wyjątkowo chłodno - termometry pokażą tylko 4 stopni. W pozostałych województwach od 6 stopni na południowym wschodzie do maksymalnie 11 stopni w województwie lubuskim. W czwartek pochmurny dzień czeka mieszkańców północnej Polski. Na wybrzeżu zapowiadane są opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni na Podlasiu, 8 na Pomorzu do 10 stopni w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Krakowie. W piątek zapowiada się kolejny pochmurny i deszczowy dzień w całym kraju. Brak opadów oraz większe rozpogodzenia możliwe są jedynie w województwie kujawsko-pomorskim. Dodatkowo pod wieczór w północno-wschodniej Polsce pojawi się deszcz ze śniegiem. Tego dnia termometry pokażą od 6 do 10 stopni.

Pogoda na weekend. W Polsce przewidywane są opady deszczu ze śniegiem

W nocy z piątku na sobotę w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim i lubelskim możliwe są opady deszczu ze śniegiem. W tych miejscach przewidywane są także przymrozki. Mimo początkowego dużego zachmurzenia, od godzin popołudniowych przewidywane są duże rozpogodzenia. 2 listopada synoptycy przewidują temperatury w granicach od 6 stopni na północy do 9 stopni na południu. Deszcz ze śniegiem pojawi się także w niedzielę w województwach podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, łódzkim, małopolskim i śląskim. W pozostałych regionach możliwe są przelotne opady deszczu. W ostatni dzień tygodnia temperatury zapowiadane są w granicach od 7 do 10 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: