Chłopiec był głodny, a matka spała pijana w krzakach. "Wychowywał się w fatalnych warunkach"

Giżyccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że 8-letni chłopiec prawdopodobnie jest pod opieką nietrzeźwej matki. W trakcie interwencji okazało się, że dziecko jest głodne, a kobieta leży pijana w krzakach. Sytuację w rodzinie ustala policja wraz z opieką społeczną.
Zobacz wideo

W poniedziałek dzielnicowi z gminy Giżycko zostali zawiadomieni, że pijana matka może opiekować się dzieckiem. Kiedy przyjechali pod wskazany adres, przed budynkiem zauważyli 8-letniego chłopca, który w trakcie rozmowy wyznał funkcjonariuszom, że jest głodny, a jego mamy nie ma w domu.

Policjantów zaniepokoiły słowa dziecka. Postanowili sprawdzić teren wokół budynku. W głębi podwórka zauważyli pijaną matkę chłopca, która spała w krzakach. Obok niej leżała reklamówka z piwem. Po obudzeniu kobiety, dzielnicowi stwierdzili, że nie jest ona do końca świadoma tego, co się dzieje.

Policja: Wychowywał się w fatalnych warunkach

Funkcjonariusze weszli do mieszkania rodziny. Tam zastali brud i bałagan. Okazało się, że 8-latek wychowywał się w fatalnych warunkach. Jak poinformowała Policja Warmińsko-Mazurska, chłopiec spał w brudnej pościeli, a żywność, która znajdowała się w lodówce nie nadawała się już do spożycia.

Chłopiec trafił do swoich krewnych, którzy zobowiązali się o niego zadbać. Policjanci sporządzili dokumentację z interwencji, która ma trafić do sądu rodzinnego. Zawiadomiono również odpowiednie instytucje pomocowe.

Policja skontaktowała się także z pracownikami szkoły, w której uczył się 8-latek. Ci stwierdzili, że chłopiec od jakiegoś czasu nie chodził na lekcje i nie miał kupionych podręczników.

Trwa ustalanie okoliczności dotyczących sytuacji w tej rodzinie. Za nieodpowiednie sprawowanie opieki nad dzieckiem kobiecie grozi ograniczenie lub utrata władzy rodzicielskiej.

Więcej o: