Policjanci weszli do Teatru Wybrzeże. "Dopytywali o stopień nagości w spektaklu"

Przed sobotnim spektaklem "Śmierć białej pończochy" do Teatru Wybrzeże przyszli policjanci, którzy chcieli ustalić, czy nie doszło do demoralizacji młodej publiczności. Przedstawiciel teatru twierdzi, że "dopytywali o stopień nagości w spektaklu" i weryfikowali wiek widzów.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze przyszli do Teatru Wybrzeże w Gdańsku w związku z informacją o rzekomo niewłaściwych dla młodych oczu treściach w sztuce "Śmierć białej pończochy". - Przed sobotnim spektaklem do teatru przyszło dwóch dzielnicowych z II Komisariatu Policji w Gdańsku. Poinformowali nas, że otrzymali zgłoszenie o rzekomo niestosownych treściach, znajdujących się w przedstawieniu "Śmierci białej pończochy" - powiedział portalowi trojmiasto.pl Marcin Trzeciakowski, przedstawiciel Teatru Wybrzeże.

Gdańsk. Policja w Teatrze Wybrzeże sprawdzała wiek widowni

Osobą, która miała interweniować u policji, ma być nauczyciel z Warszawy, który wcześniej z grupą młodzieży widział spektakl. - Policjanci przyszli zweryfikować wiek naszych widzów i dopytywali o stopień nagości w spektaklu - twierdzi Trzeciakowski. Według portalu zgłaszający twierdził, że obsceniczne sceny mogą oglądać 13-letnie dzieci. Placówka w materiałach na temat sztuki informuje, że powinny ją oglądać osoby od 16 roku życia. 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku potwierdza, że policjanci wykonali czynności. Jak podaje st. asp. Karina Kamińska z KMP, zgłoszenie przyszło od przedstawiciela organizacji pozarządowej. - Dzielnicowi podczas interwencji zweryfikowali informacje przekazane przez zgłaszającego i nie potwierdzili naruszenia przepisów prawa - informuje.

Więcej o:
Komentarze (487)
Gdańsk: Policjanci weszli do Teatru Wybrzeże. "Dopytywali o stopień nagości w spektaklu"
Zaloguj się
 • jahodovy

  Oceniono 199 razy 187

  Panom policjantom podpowiem, że w Kaplicy Sykstyńskiej stopień nagości jest spory, a rodzice wchodzą tam z dziećmi.

 • motyw4

  Oceniono 161 razy 149

  niebawem będziemy mieli, podobnie jak w Iranie czy Arabii Saudyjskiej - katolicką policję religijną :( człony ordo juris aż się pewnie brandzlują z zachwytu na samą o tym myśl

 • jahodovy

  Oceniono 119 razy 105

  Rozumiem, że akcja policji obejmie też wszystkie plebanie w Polsce. Tak czysto prewencyjnie.

 • fakiba

  Oceniono 99 razy 87

  Korea czy Arabia Saudyjska , co się wyrabia w tym kraju to się w głowie nie mieści !

 • krynolinka

  Oceniono 92 razy 82

  Strażnicy obyczajności..
  Dwóch tylko przyszło? Mogli antyterrorystów na spektakl podesłać. Rozgoniliby całe te bezbożne tałatajstwo na cztery wiatry. Przedstawiciel organizacji pozarządowej doniósł? Obstawiam kurię.

 • zueoko

  Oceniono 76 razy 70

  Strach się bać takiej policji. Jedni w sądzie, inni w teatrze. Bandyci siedzą w fotelach czy tez na kanapach i zacierają ręce. Tak spokojnych czasów dawno nie mieli. Bandyci z różnych sfer.

 • polakadam

  Oceniono 66 razy 62

  Czy już mamy policję obyczajową która bedzie chronić suwerena przed demoralizacją?
  A kiedy zaczną chodzić po sypialniach? Obowiązkowo z księdzem.

 • faustxyz

  Oceniono 62 razy 60

  Hehe witajcie w katotalibanie, a dopiero się rozkręca. Jedynymi, którzy doznaliby szoku na widok nagości jest Naczelnik, Krysieńka Pawłowicz i chłopcy po 30-tce z ONR-u, tych niech kulsony otoczą opieką antydemoralizacyjną, najlepsza byłaby izolacja od społeczeństwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX