Poznań. Policjanci weszli na salę podczas rozprawy i chcieli wylegitymować sędzię. Policja przeprasza

Dwaj wielkopolscy policjanci weszli na salę podczas rozprawy w Sądzie Okręgowym w Poznaniu i próbowali wylegitymować sędzię wykonującą obowiązki służbowe. Teraz policja zapowiada przeprosiny. - Do incydentu nie powinno niego dojść i obiecuję, że nigdy to się już nie powtórzy- napisał na Twitterze rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło we wtorek 22 października. Policjanci, po otrzymaniu zgłoszenia mężczyzny, który - jak się potem okazało - nie był zadowolony z wyroku w rozprawie alimentacyjnej, podjęli interwencję na terenie Sądu Okręgowego w Poznaniu. Weszli na salę rozpraw i próbowali wylegitymować sędzię Beatę Woźniak.

Poznańska policja chciała wylegitymować sędzię podczas rozprawy. Teraz ją przeprosi

Zgodnie z prawem, sędziego chroni immunitet, a co z tego wynika - policjanci nie mieli prawa prosić sędzi o okazanie dokumentu tożsamości. Teraz wielkopolska policja przeprasza za sytuację.

- Bardzo przepraszam panią sędzię Beatę Woźniak za ten incydent z legitymowaniem. Nie powinno do niego dojść i obiecuję, że nigdy to się już nie powtórzy. Przeprowadzimy postępowanie wyjaśniające i wyciągniemy konsekwencje służbowe - napisał na Twitterze mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Więcej o: