Podkarpacie. Zatrzymano ciężarówkę. Wjeżdżający do Polski kierowca miał 3 promile

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali ciężarówkę wjeżdżającą z Ukrainy do Polski. 49-letni kierowca miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów.
Zobacz wideo

Jak informuje Izba Administracji Krajowej w Rzeszowie, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce prowadzili czynności kontrolne. Ich podejrzenie wzbudził 49-letni kierowca ciężarówki przewożącej okna. Od mężczyzny wyczuli alkohol. Wezwali policję z Przemyśla. Podczas badania alkomatem okazało się, że kierowca ma 3 promile w wydychanym powietrzu.

Sprawą zajmuje się Komenda Miejska Policji w Przemyślu. Za prowadzenie pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejny pijany kierowca zatrzymany przez KAS

To już drugi przypadek zatrzymania pijanego kierowcy przez funkcjonariuszy KAS z Podkarpacia w tym miesiącu. Na początku października na terenie Jarosławia u jednego z kontrolowanych kierowców stwierdzono 1,7 promila.

Więcej o:
Komentarze (16)
Podkarpacie. Zatrzymano ciężarówkę. Wjeżdżający do Polski kierowca miał 3 promile
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 12 razy 4

  3 promile na Podkarpaciu?

  Tyle to ma Janusz w poniedziałek rano, jak go Grażyna budzi, że ma na zmianę do roboty za ciecia robić iść! :D

 • zenekciec

  Oceniono 2 razy 2

  Na Podkarpaciu oficjalnie jest sie pijanym powyzej 5 promili .

 • motyw4

  Oceniono 16 razy 2

  ech... a to wszystko w tym podkarpackim katolickim bastionie pisiorów, gdzie w każdym oknie wiszą portrety pana Wojtyły a lud na kolanach zapierdziela co chwilę do kościółka leżeć plackiem przed pedofilami w czarnych kieckach :(

 • naw18

  Oceniono 1 raz 1

  A nie latwiej i prosciej bylo go cofnac? Teraz będziemy placic z asad i odsiadke.

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy 1

  Wprawdzie istnieje umowa między Polską a Ukrainą o pomocy prawnej, ale jeśli ukraińska prokuratura nie wystąpi z odpowiednim wnioskiem albo wniosek nie zostanie przyjęty, to proces karny może odbyć się w Polsce, odsiadka takoż. Niezależnie od tego sąd ukraiński może przeprowadzić proces karny i wydać wyrok skazujący. W tym wyroku może ale nie musi uwzględnić karę odsiedzianą w Polsce.

 • mistermadmat

  Oceniono 2 razy 0

  Ja rozumiem Wania że ty lubisz wypić bez śniadania ,ale w Polsce nia ma takich dróg byś po wódce jeżdzić mógł....

 • boruta58

  Oceniono 8 razy -8

  Taa.. A tam gdzie nie ma katolickiego bastionu tylko PO........ny anty bastion wszyscy sa trzezwi jak swinie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX