Podkarpacie. Zatrzymano ciężarówkę. Wjeżdżający do Polski kierowca miał 3 promile

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali ciężarówkę wjeżdżającą z Ukrainy do Polski. 49-letni kierowca miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów.
Zobacz wideo

Jak informuje Izba Administracji Krajowej w Rzeszowie, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce prowadzili czynności kontrolne. Ich podejrzenie wzbudził 49-letni kierowca ciężarówki przewożącej okna. Od mężczyzny wyczuli alkohol. Wezwali policję z Przemyśla. Podczas badania alkomatem okazało się, że kierowca ma 3 promile w wydychanym powietrzu.

Sprawą zajmuje się Komenda Miejska Policji w Przemyślu. Za prowadzenie pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejny pijany kierowca zatrzymany przez KAS

To już drugi przypadek zatrzymania pijanego kierowcy przez funkcjonariuszy KAS z Podkarpacia w tym miesiącu. Na początku października na terenie Jarosławia u jednego z kontrolowanych kierowców stwierdzono 1,7 promila.

Więcej o: