Zmiana czasu 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi już niebawem, bo w nocy z 26 na 27 października. Zegarki należy przestawić z godziny 3 na 2. Oznacza to, że w ten weekend będziemy mogli pospać nieco dłużej.
Zobacz wideo

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbędzie się już tej nocy. Zegarki w naszych telefonach i komputerach zaktualizują czas automatycznie, ale osoby, które posiadają np. nakręcany zegarek muszą pamiętać, aby cofnąć wskazówki o godzinę. Zmiana czasu z letniego na zimowy powoduje, że ta jedna noc w roku staje się dłuższa, co sprawia, że wielu spośród nas może spać godzinę dłużej. Niestety, dla osób, które pracują w nocy, oznacza to wydłużoną zmianę.

Zmiana czasu odchodzi do lamusa. Kiedy po raz ostatni będziemy przestawiać zegarki?

Czy tegoroczna zmiana czasu będzie ostatnią? Odpowiedź na to pytanie brzmi: "Nie". Unia Europejska cały czas przygotowuje się do odejścia od zmiany czasu. W marcu 2019 Parlament Europejski zatwierdził przepisy znoszące zmianę czasu w państwach unijnych, ale te muszą zdecydować, czy chcą zostać przy czasie letnim czy zimowym. Każdy z krajów członkowskich Unii Europejskiej podejmie tę decyzję indywidualnie. Ostatnia zmiana czasu w Unii Europejskiej ma się odbyć w październiku 2021 roku, czyli za dwa lata.

Więcej o: