Zamknęli dziecko w pralce i nagrali film. Wkrótce wyrok sądu wobec dwóch mężczyzn

W Sądzie Okręgowym w Radomiu zostali przesłuchani ostatni świadkowie w procesie dwóch mężczyzn, którzy zamknęli dziecko w pralce i nakręcili z tego film. Wyrok w tej sprawie ma zapaść 5 listopada.
Zobacz wideo

Mężczyźni, którzy zamknęli dziecko w pralce, usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą małoletnią. W sierpniu 2018 roku Tomasz K. i Adam B. wrzucili do mediów społecznościowych nagranie, na którym widać dziecko zamknięte w pralce. Na filmie słychać płacz chłopca oraz zanoszących się od śmiechu mężczyzn.

Zamknęli dziecko w pralce i nagrali z tego filmik. W listopadzie ma zapaść wyrok w tej sprawie

Ponadto oskarżeni fotografowali chłopca z włożonym do ust papierosem. Chociaż nagranie bardzo szybko zniknęło z sieci, to internautom udało się ustalić tożsamość rodziców dziecka. Następnie przekazali te informacje policji. Jak się okazało to znajomi 21-letniej matki nagrali filmik podczas nieobecności kobiety. Mężczyźni mieli się zaopiekować 2-latkiem, kiedy Żaneta D. była w pracy.

Jak podaje echodnia.eu Tomasz K. i Adam B. usłyszeli zarzuty znęcania się nad 2-latkiem. Dla pierwszego oskarżonego prokurator zażądał kary dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Dla Adama B. prokurator wniósł z kolei o rok i dziewięć miesięcy więzienia. Okres tymczasowego aresztowania ma zostać wliczony w poczet kary. Oskarżeni prosili sąd o łagodny wymiar kary. Wyrok w tej sprawie ma zapaść 5 listopada w Sądzie Okręgowym w Radomiu.

W listopadzie ubiegłego roku sąd ograniczył władzę rodzicielską matce chłopca. Rodzina ma pozostawać pod nadzorem prokuratora do momentu, aż dziecko osiągnie pełnoletniość.

Więcej o: