Prognoza pogody. Od niedzieli chłodniej, we Wszystkich Świętych deszcz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje nadchodzący koniec złotej jesieni. W najbliższą niedzielę temperatura spadnie, a niebo zasnuje się deszczowymi chmurami. We Wszystkich Świętych również możemy spodziewać się opadów.
Zobacz wideo

IMGW przewiduje, że do soboty 26 października pogoda będzie bardzo ładna, a termometry wciąż będą wskazywać wartości wyższe niż 20 stopni. Najcieplej będzie w nadchodzący czwartek - w Rzeszowie odnotujemy wówczas aż 24 stopnie, a w najzimniejszych tego dnia Suwałkach 15 stopni. W piątek i sobotę będzie nieco chłodniej (od 13 do 21 stopni) i bardziej pochmurno, ale wyraźniejszy spadek temperatury nastąpi dopiero w niedzielę.

27 października termometry w Koszalinie i Suwałkach wskażą zaledwie 8 stopni, a w najcieplejszym tego dnia Krakowie 19 stopni. W niedzielę pożegnamy jesienne ciepło i słońce, a na niebie zobaczymy mnóstwo chmur, spośród których niektóre będą deszczowe. Opadów możemy spodziewać się niemal w całej Polsce, z wyjątkiem Śląska, Małopolski i Podkarpacia. 

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych. 1 listopada będzie zimno i deszczowo

Ostatni tydzień października będzie chłodny i pochmurny. Podobne warunki atmosferyczne będziemy obserwować także na początku listopada. Z prognozy pogody na portalu AccuWeather.com wynika, że dzień Wszystkich Świętych będzie dniem chłodnym, a w wielu miejscowościach także deszczowym. Najzimniej będzie na Podlasiu. Meteorolodzy prognozują, że w Suwałkach temperatura spadnie do 1 stopnia w dzień i do -5 w nocy. Na północy kraju nie prognozuje się jednak opadów. Deszcz będzie padał w centralnej i południowej części kraju, m.in. w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Tam termometry wskażą ok. 8-10 stopni w ciągu dnia i 1-3 stopnie w nocy.

Należy pamiętać, że przedstawiona tutaj prognoza pogody jest prognozą długoterminową, która jest obarczona dużym błędem i może się wielokrotnie zmienić. 

Więcej o: