Inspektor nadzoru budowlanego ma zastrzeżenia do grobu Piotra Woźniaka-Staraka. "To nie katakumba"

Grób Piotra Woźniaka-Staraka w Fuledzie nie jest katakumbą w rozumieniu prawa - tak orzekł państwowy inspektor nadzoru budowlanego w Giżycku. Na razie nie wiadomo, czy ciało producenta filmowego będzie przeniesione. Decyzja w sprawie grobu ma zapaść w ciągu najbliższych dni.
Zobacz wideo

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Giżycku Jerzy Chmielewski orzekł, że grób Piotra Woźniaka-Staraka w Fuledzie w gminie Giżycko według przepisów nie jest katakumbą - informuje portal Rmf24.pl, cytując doniesienia Polskiej Agencji Prasowej.

Co więc stanie się z grobem? Decyzję w tej sprawie podejmą wójt gminy Giżycko w porozumieniu z powiatowym sanepidem najprawdopodobniej w ciągu kilku najbliższych dni.

Według prawa, katakumba to "pomieszczenie z niszami w ścianie, przeznaczone do pochówku zwłok".

Nisza w katakumbach powinna mieć wymiary w poziomie co najmniej 2,0 m na 1,0 m i nie mniej niż 0,9 m wysokości. Każda nisza powinna być oddzielona od sąsiedniej ścianą o grubości co najmniej 0,06 m i posiadać system odprowadzania gazów i odcieków w sposób nieszkodliwy dla otoczenia oraz uniemożliwiający dostęp do nisz insektom i gryzoniom. Po złożeniu zwłok każdą niszę należy natychmiast zamurować

- czytamy w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 2008 r.

Śmierć i pochówek Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak zmarł 18 sierpnia 2019 roku w wyniku wypadku, do którego doszło na jeziorze Kisajno na Mazurach. Ciało producenta odnalezione zostało po pięciu dniach poszukiwań przez specjalistyczną grupę nurków. Kwestia pogrzebu od samego początku budziła kontrowersje.

Tuż przed pogrzebem Inspektorat Sanitarny w Olsztynie poinformował o braku zgody na pochówek producenta w specjalnie przygotowanym grobie na terenie prywatnej rodzinnej posiadłości na Mazurach. Rodzina zmarłego producenta argumentowała, że skoro prawnie możliwy jest pochówek w katakumbach, to nie muszą uzyskać w tym celu zgody inspektoratu sanitarnego.

Więcej o:
Komentarze (127)
Inspektor nadzoru budowlanego ma zastrzeżenia do grobu Piotra Woźniaka-Staraka. "To nie katakumba"
Zaloguj się
 • brylant1

  Oceniono 39 razy 27

  Czarna mafia się obawia precedensu. Skoro dziś można dokonać kremacji to komu i czemu zagrażają spalone ludzkie szczątki ? Równie dobrze mogą być w urnie w domu,ogrodzie, rozsypane na jeziorze ... ale wtedy katabasy i cmentarne hieny podniosą larum ...

 • spyderman2

  Oceniono 34 razy 22

  ponoć zapłodniona przez księdza tymoteusza ma tylko 15 lat
  to wyjaśniałoby dlaczego ludzie pis twierdzili że z dziećmi od 12 lat to nie pedofilia.
  broszka bedzie babcią ale sie wstydzi, zaprzecza, prawników nasyła

 • precz_z_komunia

  Oceniono 23 razy 13

  Jak grób pokropiony przez czarodzieja to inspektor może napisać skargę do samej królowej Polski i jej nieślubnego :-)

 • plac.czerwony

  Oceniono 20 razy 10

  Czyimi pieniędzmi synek brochy płaci za prawników? Szybko działa prawnik w obronie klechy. Szkoda, że nie działa tak w obronie kleszych ofiar.

 • bartoszjanusz

  Oceniono 18 razy 10

  a nie ma zastrzeżenia do grobu Kaczyńskich? PiS to jedyna uprzywilejowana partia jak za PZPR.

 • 11krzych

  Oceniono 17 razy 9

  A czy Dziwisz ma zgodę Inspektoratu Sanitarnego na handel odpadami biomedycznymi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX