"Nieprawdziwa informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem". Prawnik syna Szydło wydał oświadczenie

Prawnik ks. Tymoteusza Szydło, syna byłej premier Beaty Szydło, wydał oświadczenie, w którym zapowiada reagowanie na "nieprawdziwe oraz zniesławiające" doniesienia. "W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem" - czytamy.
Zobacz wideo

Dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski udostępnił w sieci oświadczenie kancelarii Kopeć&Zaborowski, która reprezentuje ks. Tymoteusza Szydło, syna byłej premier Beaty Szydło.

Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło. W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem. Dodać należy, że powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie. Wyrażamy głęboką nadzieję, że zostanie to uszanowane

- brzmi treść oświadczenia. Adwokat Maciej Zaborowski w dalszej części pisma zaznacza, że "w stosunku do wszystkich osób oraz podmiotów rozpowszechniających dalej powyższe kłamstwa" będą kierowane do sądów prywatne akty oskarżenia oraz powództwa cywilne.

Urlop ks. Tymoteusza Szydło

Pod koniec sierpnia 2019 roku media obiegły informacje o urlopie ks. Tymoteusza Szydło i na tym poprzestano. Później do redakcji w Polsce trafił apel do dziennikarzy autorstwa ks. Tymoteusza Szydło oraz jego brata Błażeja Szydło i jego małżonki Beaty. Prosili w nim, że chcą "spokojnie pracować, żyć" i "nie stanowić zainteresowania":

Należy z całą stanowczością podkreślić, że w przeciwieństwie do Beaty Szydło, nie jesteśmy osobami publicznymi i nigdy nie zabiegaliśmy o rozgłos w jakiejkolwiek postaci. (...).

Czytaj więcej: Synowie Beaty Szydło wydali oświadczenie. "Niechciana sława powoduje poczucie dyskomfortu"

Kempa o sprawie dzieci Beaty Szydło

Zaraz po tym, jak upubliczniono oświadczenie kancelarii adwokackiej, głos zabrała Beata Kempa, obecnie europosłanka, w przeszłości minister w rządzie Szydło.

Jako matka i polityk apeluję o zaprzestanie bezpodstawnych ataków na dzieci pani premier Beaty Szydło. Apeluję do świata dziennikarzy - zostawcie dzieci w spokoju - nawet jeżeli macie takie polecenia. Nie wpisujcie się w politykę upodlenia. A przyzwoitych ludzi proszę - nie dajcie się zmanipulować kłamstwu. Ktoś ma w tym swój cel.
Więcej o: