Pogoda. Silna mgła w ośmiu województwach. IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą. Obowiązują one w ośmiu województwach.
Zobacz wideo

W nocy z wtorku na środę oraz w środę rano w ośmiu województwach pojawią się gęste mgły. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mgłami ograniczającymi widoczność do 200-100 metrów.

Pogoda. Mgły ograniczające widoczność do 200-100 metrów zapowiadane są w ośmiu województwach

Według synoptyków IMGW mgły pojawią się dziś w województwach dolnośląskim, opolskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim oraz w południowej części województwa warmińsko-mazurskiego (obejmującej powiaty ełcki, piski, mrągowski, szczycieński, olsztyński, nidzicki, działdowski, nowomiejski, iławski, ostródzki oraz Olsztyn) i południowej części województwa wielkopolskiego (powiaty kolski, turecki, kaliski, ostrowski, ostrzeszowski, kępiński, krotoszyński i miasto Kalisz).

Ostrzeżenia obowiązują od dziś od godziny 23:00 do czwartku 23 października do godziny 8 rano na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz do godziny 10 rano w województwach mazowieckim, podlaskim, łódzkim, wielkopolskim, lubelskim, opolskim i dolnośląskim.

W regionach tych przewidywana jest gęsta mgła, która ma ograniczać widoczność do 200 metrów, a lokalnie także do 100 metrów.

Więcej o: