Prokuratura: szefowa wywiozła do lasu nieprzytomnego pracownika z Ukrainy. Jest akt oskarżenia

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko właścicielce firmy, która - według ustaleń prokuratury - wywiozła do lasu nieprzytomnego pracownika. Pochodzący z Ukrainy mężczyzna został później znaleziony martwy w lesie znajdującym się około 120 kilometrów od miejsca pracy.

Jak podaje WP.pl do sądu wpłynął akt oskarżenia w sprawie śmierci pracownika, do której doszło w czerwcu tego roku. Ukrainiec miał zasłabnąć podczas pracy w firmie stolarskiej, znajdującej się nieopodal Nowego Tomyśla w województwie wielkopolskim.

Jest akt oskarżenia dla pracownika oraz szefowej

Według ustaleń śledczych w momencie, gdy pracownik dostał ataku, jego szefowa Grażyna F. nakazała pozostałym osobom opuścić zakład pracy. Na miejscu pozostał tylko jeden pracownik Serhij H. Kobieta zabroniła wzywać pogotowie ratunkowe, dlatego reanimacji poszkodowanego podjął się jego kolega. Niestety nie przyniosła ona skutku. Wasyl C. został wywieziony do lasu w okolicach miejscowości Skoki oddalonej o 120 kilometrów od miejsca pracy. Tam właśnie odkryto zwłoki mężczyzny.

Prokuratura skierowała akty oskarżenia przeciwko Grażynie F. oraz Serhiejowi H. Kobiecie zarzuca się nieudzielenie pomocy Wasylowi C., który znajdował się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Według prokuratury szefowa, poprzez zaniechanie działań, nieumyślenie doprowadziła do śmierci pracownika. Grażyna F. nie przyznała się do winy, tłumacząc, że zorientowała się, że z pracownikiem coś się dzieje, w momencie gdy już nie żył - "wezwanie pogotowia nie miało więc sensu".

Drugim oskarżonym w tej sprawie jest Serhij H. którego podejrzewa się o utrudnianie postępowania karnego poprzez pomoc w zacieraniu śladów przestępstwa. Pracownik miał pomóc zanieść zwłoki pracownika do wozu, którym kobieta wywiozła jego kolegę do lasu. Ukrainiec może liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary, ponieważ od razu przyznał się do winy oraz wskazał, że działał w stanie przymusu (groźba utraty wypłaty, strach przed deportacją). Jak podaje portal tenpoznan.pl mężczyzna odpowiada "z wolnej stopy". Jest jednak objęty dozorem policji i ma zakaz opuszczania Polski.

Więcej o:
Komentarze (48)
Prokuratura: szefowa wywiozła do lasu nieprzytomnego pracownika z Ukrainy. Jest akt oskarżenia
Zaloguj się
 • Łukasz K

  Oceniono 15 razy 15

  Co żądza pieniądza robi z ludźmi to jest przerażające mam nadzieję że będzie żonie tego człowieka płacić odszkodowanie i to grube

 • szwampuch58

  Oceniono 16 razy 12

  katoliczka wolska zapyla pewno co niedziele na sume,dzieli sie znakiem pokoju w pelnej pokorze

 • fleshless

  Oceniono 8 razy 8

  no nie zorientowała sie
  a jak już umarł to nie było sensu wzywać pogotowia, tylko wiadomo - wyebać gdzieś do lasu daleko od dumu, może się nie wyda - przecież każdy by tak zrobił

  w imię ojca i syna i ducha
  ament

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 10 razy 8

  Mnie zastanawia tylko, czy sekcja zwłok wykazała najważniejszą rzecz: czy Wasyl C. jeszcze żył w momencie porzucenia. Bo to ma przecież olbrzymie znaczenie dla kwalifikacji czynu. Jeżeli nie żył - to jest to nieudzielenie pomocy, zacieranie śladów, utrudnianie śledztwa, plus sam fakt nielegalnego zatrudniania pracownika. Ale jeżeli żył, to nie jest to nawet nieumyślne spowodowanie śmierci, tylko zabójstwo z zamiarem ewentualnym.

 • cezar85

  Oceniono 7 razy 7

  Musiała się bardzo przejąć, bo zamiast zostawić go na zapleczu, wiozła go 120 kilometrów

  taką linię obrony powinien objąć jej adwokat

 • jaja-kaczora

  Oceniono 10 razy 6

  nasluchala sie ojca prezesa Tadka Belzebuba w Radiu Maryja, to i nie dziwota ze walczyla z OBCYMI!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX