Łódzkie: Przez półtora roku mieszkał ze zwłokami matki. Pobierał jej rentę

Kiedy zmarła jego matka, 52-latek z gminy Grabów (woj. łódzkie) nie wyprawił kobiecie pogrzebu. Zamiast tego przez półtora roku mieszkał w jednym domu ze zwłokami, aby pobierać rentę nieboszczki.
Zobacz wideo

To, że 54-letni mieszkaniec gminy Grabów trzyma w domu zwłoki swojej matki, odkryli policjanci. Było to możliwe dzięki anonimowemu zgłoszeniu od osoby, która poinformowała policję, że od dawna nie widziała 72-letniej kobiety i że sprawa wydaje jej się podejrzana. Kiedy policjanci weszli do domu mężczyzny, okazało się, że na łóżku w jednym z pokojów leży ciało w znacznym stopniu rozkładu - relacjonuje tvn24.pl

Woj. łódzkie. 54-latek, który przetrzymywał zwłoki swojej matki, usłyszał zarzut wyłudzenia

54-latek przyznał, że jego matka zmarła półtora roku temu. Od tamtej pory mężczyzna pobierał jej rentę. Doniesienia medialne potwierdził przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

- Na terenie gminy Grabów ujawniono zwłoki kobiety, której ciało prawdopodobnie przez półtora roku leżało w domu. W sprawie zatrzymano jej syna, ale z uwagi na brak dowodów na przestępcze przyczynienie się do zgonu matki, przedstawiono mu zarzut wyłudzenia pieniędzy z tytułu odbierania za nią renty. Ostateczne przyczyna zgonu kobiety powinna być znana po sekcji zwłok - w rozmowie z Radiem Łódź powiedział prokurator Tomasz Szczepanek.

Mężczyźnie grozi kara ośmiu lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że zostanie oskarżony także o zbezczeszczenie zwłok.

Więcej o: