Konin. Nie żyje 14-miesięczne dziecko, które wypadło z trzeciego piętra

Nie żyje 14-miesięczna dziewczynka, która pod koniec września wypadła z okna z wysokości trzeciego piętra w Koninie. Wobec rodziców zostało wszczęte postępowanie.
Zobacz wideo

Do tego wypadku doszło 28 września w jednym z bloków znajdujących się przy Alejach 1 Maja w Koninie. Z wysokości trzeciego piętra na ziemię wypadła 14-miesięczna dziewczynka, która w momencie tego zdarzenia znajdowała się pod opieką rodziców.

Konin. Nie żyje 14-miesięczna dziewczynka, która wypadła z okna z wysokości trzeciego piętra

Chwilę przed wypadkiem rodzina miała wrócić z zakupów i spaceru. Gdy rodzice rozpakowywali torby, 14-miesięczna dziewczynka wdrapała się na sofę i wypadła przez otwarte okno. Po wypadku dziecko od razu zostało przetransportowane do szpitala w Poznaniu.

Lekarze stwierdzili u dziecka pęknięcie podstawy czaszki oraz stłuczenia wielonarządowe, w tym serca i jelit. Niestety jak podaje "Przegląd Koniński" dziewczynka zmarła w sobotę 19 października. W najbliższym czasie ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok.

Z kolei według informacji "Głosu Wielkopolskiego" w chwili wypadku rodzice byli trzeźwi. Wobec nich wszczęto jednak postępowanie w sprawie narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Więcej o: