Konin. Nie żyje 14-miesięczne dziecko, które wypadło z trzeciego piętra

Nie żyje 14-miesięczna dziewczynka, która pod koniec września wypadła z okna z wysokości trzeciego piętra w Koninie. Wobec rodziców zostało wszczęte postępowanie.
Zobacz wideo

Do tego wypadku doszło 28 września w jednym z bloków znajdujących się przy Alejach 1 Maja w Koninie. Z wysokości trzeciego piętra na ziemię wypadła 14-miesięczna dziewczynka, która w momencie tego zdarzenia znajdowała się pod opieką rodziców.

Konin. Nie żyje 14-miesięczna dziewczynka, która wypadła z okna z wysokości trzeciego piętra

Chwilę przed wypadkiem rodzina miała wrócić z zakupów i spaceru. Gdy rodzice rozpakowywali torby, 14-miesięczna dziewczynka wdrapała się na sofę i wypadła przez otwarte okno. Po wypadku dziecko od razu zostało przetransportowane do szpitala w Poznaniu.

Lekarze stwierdzili u dziecka pęknięcie podstawy czaszki oraz stłuczenia wielonarządowe, w tym serca i jelit. Niestety jak podaje "Przegląd Koniński" dziewczynka zmarła w sobotę 19 października. W najbliższym czasie ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok.

Z kolei według informacji "Głosu Wielkopolskiego" w chwili wypadku rodzice byli trzeźwi. Wobec nich wszczęto jednak postępowanie w sprawie narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Więcej o:
Komentarze (22)
Konin. Nie żyje 14-miesięczne dziecko, które wypadło z trzeciego piętra
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 11 razy 9

  A moze ktoś zajmie się statystyką takich przypadkow wypadanie dzieci przez okno w ostatnich latach, bo ja ma wrażenie, że ta statystyka dramatycznie wzrosła.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 12 razy 8

  W szkole zamiast zakazywać edukacji seksualnej powinno się ją rozszerzyć o temat związany z bezpieczeństwem dziecka.

 • dolorek

  Oceniono 8 razy 6

  Co się dzieje? Szokująco dużo dzieci wypada z okien... Kiedyś chyba tak nie było? A może tylko nie pisano o tym?

 • tully.makker

  Oceniono 4 razy 4

  Straszna tragedia. Kiedy moj synek byl w podobnym wieku, tez wdrapal sie na parapet podczas gdy ja wieszalam nasze kurtki na wieszaku po powrocie ze spaceru. Spuścilam go z oczu dosłownie na pół minuty.... na szczescie okno bylo zamkniete. Dzieci w tym wieku sa nieprzewidywalne, trzeba miec oczy dookoła glowy.

 • hens

  Oceniono 3 razy 3

  Gdy mój mały wnuczek zaczął przekładać nóżkę łączniez bioderkiem między szczeblami barierki balkonowej, następnego dnia cała balkonowa barierka została zabezpieczona siatką do zbrojeń 40x100mm z drutu 3mm. Mina wnuka bezcenna, gdy następnego dnia, przełożenie nóżki poza balkonową barierkę, stało się nie możliwe !

 • psi_zgryz

  Oceniono 4 razy 2

  rozpakowywali torby- a może zakupy? Straszna tragedia, ale umiejętności cze/rskich w posługiwaniu się językiem polskim jeszcze straszniejsze

 • magda3wedel

  Oceniono 4 razy 2

  Wyrazy współczucia dla rodziców. To wielka tragedia. Nie powinni ich ciągać po prokuraturach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX