Pogoda na dziś - środa 23 października. Ostrzeżenia IMGW przed silnymi mgłami

Pogoda na dziś - środę 23 października. IMGW wydało dziś ostrzeżenia przed silnymi mgłami na południu Polski. W tym regionie mgła może ograniczać widoczność do 100 metrów.
Zobacz wideo

Synoptycy przewidują na dziś zachmurzenie umiarkowane i silne w południowych oraz centralnych województwach. Na większe rozpogodzenia mogą liczyć głównie mieszkańcy północnej Polski.

Temperatura. Dziś na północy będzie jedynie 14 stopni

Najniższa temperatura zapowiadana jest dziś dla Pomorza oraz Warmii i Mazur, gdzie ma być maksymalnie 14 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Białymstoku. Synoptycy przewidują temperaturę w okolicach 16 stopni dla województwa zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz 17 stopni dla województwa lubelskiego i świętokrzyskiego. Najwyższa temperatura, 19 stopni, przewidywana jest w Katowicach. Na pozostałym obszarze, w regionach województwa mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego będzie 18 stopni. W nocy temperatura spadnie do 5 stopni na wschodzie i do 12 stopni na południu.

Pogoda na dziś - środę 23 października.Pogoda na dziś - środę 23 października. gazeta.pl

Opady. Spore zachmurzenie w centrum i na południu Polski

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, mazowieckim i łódzkim. Na północy Polski możliwe są większe rozpogodzenia w drugiej części dnia. Meteorolodzy nie przewidują na środę żadnych opadów deszczu. Wiatr słaby w ciągu dnia i umiarkowany pod wieczór.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Silne mgły na południu Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnymi mgłami. Pojawią się one w nocy i przed południem województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Mgła będzie ograniczać widoczność w tych regionach do 100 metrów.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: