Kard. Nycz podał datę beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia - 7 czerwca 2020 roku

Kardynał Kazimierz Nycz poinformował, że do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego dojdzie 7 czerwca 2020 roku.
Zobacz wideo

Na briefingu 21 października w Domu Arcybiskupów Warszawskich kardynał Kazimierz Nycz przekazał, że ustalono już datę beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia zostanie beatyfikowany 7 czerwca 2020 roku.

- Mamy czas do przygotowania się do tej uroczystości i poznania osoby kard. Stefana Wyszyńskiego zwłaszcza przez młodych - mówił kard. Nycz na briefingu. Zaprezentowano również logo beatyfikacyjne, uruchomiono także stronę www.prymaswyszynski.pl o duchownym. Jak czytamy:

(7 czerwca 2020 r. - red.) Do Warszawy przybędzie papieski wysłannik kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu Ojca Świętego będzie przewodniczył uroczystościom beatyfikacyjnym i mszy św. w Warszawie. Odczyta dekret beatyfikacyjny i ogłosi datę liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego

Na początku października Stolica Apostolska poinformowała, że papież Franciszek zatwierdził dekret, otwierający drogę do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zaaprobowany dekret dotyczy cudu uzdrowienia, przypisywanego wstawiennictwu Prymasa Tysiąclecia.

Kard. Wyszyńskiemu przypisuje się cud z 1991 roku, w 10 lat po jego śmierci. Za jego wstawiennictwem 19-latka miała pokonać raka, choć lekarze nie dawali jej szans na przeżycie.

Więcej o:
Komentarze (69)
Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia zostanie ogłoszony błogosławionym 7 czerwca 2020 roku
Zaloguj się
 • bioder65

  Oceniono 32 razy 28

  Fajna jest taka wiara.Siada sobie paru przebierańców i robią sobie świętego z kogo chcą.Czekam na Stalina.Też kilka osób uleczył.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 29 razy 25

  Jeden Wyszyński lepszy od drugiego :-)
  Kolejne święto czerwono-czarnych pedofilów :-)

 • sonix24

  Oceniono 26 razy 24

  Tak. To jest zdecydowanie najważniejsze. Co tam służba zdrowia czy inne tego typu fanaberie.
  Ważne żeby kolejny czarny się uświęcił, czy jak to się nazywa.

 • remo29

  Oceniono 24 razy 22

  Aż sprawdziłem w kalendarzu - tak, nadal mamy koniec drugiej dekady XXI wieku, a oni tego nie wiedzą.

 • motyw4

  Oceniono 24 razy 22

  Najbardziej błogosławiony powinien być ZUS - ile on osób uleczył to nie da się policzyć.

 • zmichalg1

  Oceniono 18 razy 18

  Ile dotacji z budżetu kościółkowi przytulą na ten cyrk?

 • profesor_jezorek

  Oceniono 20 razy 18

  Następny pazerny darmozjad będzie wyniesiony.... co za ciemnogród..... ciekawe jakie moce ma boskie ten stary kabotyn i po ile będą relikwie dla katodzbanów?

 • atyczarownico

  Oceniono 19 razy 17

  Zboki będą uświęcać katabasa, który twierdził przed wojną m.in, że „Dzisiejsza Trzecia Rzesza reprezentuje nie tylko określony system polityczny. Podejmuje ona tytaniczną próbę urzeczywistnienia wielkich idei, mających przynieść odrodzenie ludzkości" Po wojnie chciał cenzurować filmy m.in. "Matkę Joanne od aniołów" i "Białe małżeństwo" według Różewicza. O k..urva, chyba komuchy miałay rację !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX