Kard. Nycz podał datę beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia - 7 czerwca 2020 roku

Kardynał Kazimierz Nycz poinformował, że do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego dojdzie 7 czerwca 2020 roku.
Zobacz wideo

Na briefingu 21 października w Domu Arcybiskupów Warszawskich kardynał Kazimierz Nycz przekazał, że ustalono już datę beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia zostanie beatyfikowany 7 czerwca 2020 roku.

- Mamy czas do przygotowania się do tej uroczystości i poznania osoby kard. Stefana Wyszyńskiego zwłaszcza przez młodych - mówił kard. Nycz na briefingu. Zaprezentowano również logo beatyfikacyjne, uruchomiono także stronę www.prymaswyszynski.pl o duchownym. Jak czytamy:

(7 czerwca 2020 r. - red.) Do Warszawy przybędzie papieski wysłannik kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu Ojca Świętego będzie przewodniczył uroczystościom beatyfikacyjnym i mszy św. w Warszawie. Odczyta dekret beatyfikacyjny i ogłosi datę liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego

Na początku października Stolica Apostolska poinformowała, że papież Franciszek zatwierdził dekret, otwierający drogę do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zaaprobowany dekret dotyczy cudu uzdrowienia, przypisywanego wstawiennictwu Prymasa Tysiąclecia.

Kard. Wyszyńskiemu przypisuje się cud z 1991 roku, w 10 lat po jego śmierci. Za jego wstawiennictwem 19-latka miała pokonać raka, choć lekarze nie dawali jej szans na przeżycie.

Więcej o: