Niedziele handlowe 2019. Czy 27 października wypada niedziela handlowa?

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa, której celem było ograniczenie liczby niedziel handlowych. W związku z tym planowanie zakupów na ostatnie dni tygodnia jest bardziej problematyczne, ponieważ trzeba pamiętać, w które niedziele nie obowiązuje zakaz handlu. Czy 27 października zrobimy zakupy?

Kiedy w październiku wyznaczona została niedziela bez zakazu handlu? W 2019 roku niedziela handlowa wypada tylko raz w miesiącu. Wyjątkami są jedynie dwie niedziele handlowe w kwietniu i grudniu kiedy przypadają święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 27 października sklepy będą otwarte?

Zgodnie z kalendarzem w 2019 roku niedziela handlowa wyznaczona jest pod koniec każdego miesiąca. Oznacza to, że 27 października jest niedzielą handlową. Tego dnia otwarte mogą być centra handlowe i duże sklepy takie jak Carrefour, Tesco, Biedronka czy Lidl. Następna niedziela handlowa wypada dopiero 24 listopada.

Zakaz handlu w niedziele. Jakie sklepy mogą działać mimo zakazu handlu?

Zakaz handlu dotyczy przede wszystkim centrów handlowych oraz dużych sklepów takich jak Lidl, Biedronka, Carrefour czy Tesco. Od momentu wprowadzenia ustawy w każdą niedzielę otwarte mogą być jedynie mniejsze sklepy prowadzone przez właścicieli (również sklepy franczyzowe jak Carrefour Express) lub sklepy pełniące funkcje placówek pocztowych (np. Żabka) oraz dodatkowo apteki, cukiernie, stacje benzynowe czy sklepy z pamiątkami.

Więcej o:
Komentarze (13)
Niedziele handlowe 2019. Czy 27 października wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • Oceniono 5 razy 3

  Sądziłem, że się nie doczekam dzisiaj artykułu z tej serii, jednak jest. Przy okazji chcę wszystkich poinformować że ja moja rodzina znajomi oraz sąsiedzi wspólnie razem wybieramy się do DH. Jednogłośnie ustaliliśmy to wczoraj na zebraniu piwnicznym o 20:35( 174 głosy na tak 3 na nie pięciu wstrzymało się od głosowania)

 • ual123

  Oceniono 5 razy 1

  Serial artykulow GW: "Czy niedziela jest handlowa? Odc. 138".
  Od przyszlego roku GW zaprasza na sezon 2 serialu: "Czy niedziela bylaby handlowa?"

 • tomspeed

  Oceniono 6 razy 0

  Nawet kretyni wiedzą że ku... ostatnia niedziela jest handlowa.
  Czy od stycznia też będziecie omawiać wszystkie nedziele be zhandlowe?

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy -1

  Kiedy ta pseudo-redakcja się opamięta?
  Przestańcie w*urwiać ludzi tym pisaniem od środy do niedzieli o "niedzielach handlowych"!
  W dodatku wieszacie to na stronie głównej!
  A NPK i UZ powinni się palić ze wstydu!!!

 • dante_waw

  Oceniono 4 razy -2

  Cale szczescie na jesieni "suweren" ogarnie sie ze nie moze oddac sie swojej ulubionej rozrywce czyli niedzielnym zakupom, sieci handlowe beda notowaly takie straty ze zaczna sie masowe zwonienia, bezrobocie wystrzeli pod niebiosa, sprzedaz spadnie, PKB spadnie, red. Miaczynski dostanie podwyzke, a Witold Gadomski zostanie wegetarianinem....

  Wtedy holota co sprzedala konstytucje za 500 PLN obudzi sie i odsunie "pisuarow" od wladzy razem z ich troglodydami od gospodarki.... po wyborach wysle ich na smietnik historii....

  A nie czekaj!? :)

 • 31.februarius

  Oceniono 5 razy -3

  O
  T
  U
  A

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy -3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX