Zabójstwo Pawła Adamowicza. Jest opinia biegłych ws. stanu psychicznego Stefana W., ale do uzupełnienia

Jest już opinia na temat stanu zdrowia psychicznego Stefana W., zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - podaje Radio ZET. Prokurator po jej przeanalizowaniu uznał, że wymaga ona uzupełnienia. To od dokumentu zależy, czy W. zostanie uznany za poczytalnego w chwili zbrodni.
Zobacz wideo

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku ma już opinię biegłych w sprawie stanu zdrowia psychicznego zabójcy Pawła Adamowicza. To od tego dokumentu zależy, czy nożownik będzie uznawany za poczytalnego w momencie zbrodni. 

Jest opinia biegłych ws. zabójcy Pawła Adamowicza. Prokurator chce jej doprecyzowania

Treść opinii biegłych nie została podana do wiadomości publicznej. Z ustaleń reportera Radia ZET Macieja Bąka wynika, że prokurator po wstępnej analizy opinii biegłych uznał, że będzie potrzeba jej uzupełnienia. Może to sprawić, że procedura przedłuży się o kilka tygodni. Jeśli Stefan W. zostanie uznany za niepoczytalnego w chwili zbrodni, to nie będzie sadzony w procesie karnym. Po umorzeniu sprawy trafi on wówczas na leczenie do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Zabójstwo Pawła Adamowicza

13 stycznia 2019 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku Stefan W. wdarł się na scenę i kilkakrotnie dźgnął nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Samorządowiec, pomimo pięciogodzinnej operacji, zmarł następnego dnia. Stefan W. został zatrzymany tuż po zamachu na prezydenta Gdańska. Postawiono mu zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Nie przyznał się do winy. W chwili zabójstwa od trzech tygodni przebywał na wolności. Wcześniej odsiadywał w gdańskim zakładzie karnym wyrok 5 lat i 6 miesięcy więzienia za napady na banki. Krótko przed jego wyjściem na wolność matka Stefana W. ostrzegała, że jej syn może być niebezpieczny. Mimo to Stefan W. wyszedł na wolność.

Więcej o: