Abp Jędraszewski prosi władze Krakowa o działkę pod budowę kościoła. Miasto: Tam powstanie park

Do prezydenta Krakowa wpłynęło pismo od arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z prośbą o przekazanie kurii działki pod budowę nowego kościoła. Miasto ma prawo sprzedać ziemię z przeznaczeniem na cele religijne nawet z 98-procentową bonifikatą. Władze jednak nie zamierzają sprzedać działki kurii.

Jak podaje Onet.pl, chodzi o dwie działki po dawnym motelu Krak. W tej części Krakowa budowanych jest coraz więcej nowych bloków mieszkalnych, co wiąże się ze wzrostem liczby mieszkańców. Właśnie dlatego arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił się z "uprzejmą prośbą o wydzielenie działki na cele budowy kościoła". W piśmie skierowanym do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego znalazła się również prośba o "umożliwienie dojazdu do wydzielonej działki od ul. Wizjonerów poprzez ustanowienie służebności o szerokości 4,5 m".

Pismo wpłynęło do Urzędu Miasta Krakowa na początku września. Jednak dopiero w niedzielę wieczorem zostało zostało udostępnione w mediach społecznościowych przez jednego z mieszkańców oraz radnego Andrzeja Hawranka, szefa komisji budżetu rady miasta. - Powyższe pismo mimo upływu ponad miesiąca od daty wpływu do tej pory nie zostało skierowane ani do komisji - powiedział radny w rozmowie z Onet.pl.

Miasto nie zamierza sprzedać Kościołowi działek

Do pisma arcybiskupa Jędraszewskiego odniosło się już miasto, które nie zamierza przychylić się do prośby duchownego. - Nie rozważamy sprzedaży Kościołowi wskazanych działek, ponieważ są one objęte roszczeniami dawnych właścicieli" – powiedziała PAP Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa. Wyjaśniła, że zgodnie z zapisami w księgach wieczystych działki te są własnością gminy i ma powstać tam park, którego projekt znajduje się już w Zarządzie Zieleni Miejskiej. Urząd Miasta Krakowa ma przekazać kurii odpowiedź na pismo w najbliższych dniach.

Więcej o: