Pogoda. IMGW ostrzega przed mgłą. Widzialność spadnie do 100 metrów

Pogoda. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed mgłami. Mogą one wystąpić w nocy z 21 na 22 października oraz 22 października rano.
Zobacz wideo

Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia przed mgłami wydano dla trzech województw - podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Meteorolodzy z IMGW przewidują, że w nocy z poniedziałku na wtorek oraz we wtorek rano wystąpi tam mgła, która będzie ograniczać widzialność do 200 metrów, a lokalnie nawet do 100 metrów. 

Mgła na północnym zachodzie Polski. "Bądźcie ostrożni, szczególnie za kierownicą"

W nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek rano mgła spowiła drogi w województwach lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim. W niektórych miejscach widzialność była ograniczona do 100 metrów. IMGW przypominał, że przy takich warunkach meteorologicznych kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Pogoda. Co to jest mgła?

Mgła może powstawać zarówno przy temperaturze dodatniej, jak i ujemnej. To naturalny aerozol, składający się z kropelek wody lub kryształków lodu, które unoszą się w powietrzu, powodując zmniejszenie widzialności w pobliżu powierzchni ziemi. O mgle mówimy wówczas, gdy widzialność spada poniżej 1000 metrów.