Tatry. Kobieta nurkowała w Dolinie Pięciu Stawów. Konieczna była interwencja TOPR-owców

W mijający weekend ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wzywaniu byli do kilku wypadków. Najpoważniejszy z nich dotyczył akcji ratunkowej w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Pomocy potrzebowała kobieta, która nurkowała w Wielkim Stawie.
Zobacz wideo

Pogoda w ostatni weekend zachęcała do spacerów i aktywności także na południu Polski. Turyści wyruszyli na spacery po tatrzańskich szlakach, jednak nie wszyscy byli przygotowani na zmienną pogodę w górach. Z tego powodu ratownicy TOPR kilkukrotnie wzywani byli do wypadków w Tatrach.

Tatry. Mimo ładnej pogody ratownicy TORP wzywani byli do kilku interwencji w weekend

Głównie interwencje związane były z urazami ortopedycznymi. Ratownicy Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego w sam tylko niedzielny poranek byli wzywani w Dolinę Roztoki, w okolice Wiktorówki oraz dwukrotnie w Dolinę Pięciu Stawów Polskich. Jak podaje WP po południu konieczna była pomoc po słowackiej stronie Tatr, gdzie pomocy potrzebował turysta, u którego doszło do zatrzymania krążenia.

Do groźnego wypadku doszło też w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Poszkodowaną była kobieta, która nurkowała w Wielkim Stawie. Pierwotnie w rozmowie z PAP ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski powiedział, że szybkie wynurzenie się z głębokości 25 metrów spowodowało zaburzenie czynności życiowych. Poszkodowana miała stracić przytomność. Tych informacji TOPR nie potwierdza jedna w rozmowie z Gazeta.pl. Jak przekazali nam ratownicy, kobieta była w dobrym stanie. 

Na razie nie wiadomo, dlaczego kobieta nurkowała w stawie i czy było to legalne. Zwróciliśmy się z tymi pytaniami do Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Więcej o:
Komentarze (120)
Tatry. Kobieta nurkowała w Dolinie Pięciu Stawów. Konieczna była interwencja TOPR-owców
Zaloguj się
 • juliuszzz

  Oceniono 32 razy 18

  Ludzie - proszę Was - cieszmy się, że uratowano ludzkie życie. A wy tu pie***cie o waszych podatkach itp. itd. Nikt z Was nie wie, dlaczego nurkowała itp. Wszyscy zakładają, że to jakaś głupia idiotka, która dla checy wskoczyła do stawu i zacierają rączki, że dostała za swoje... Skąd się bierze w ludziach tyle zawiści?!?

 • jestklawo

  Oceniono 13 razy 7

  MIAŁA stracić przytomność???
  Miała takie polecenie/zadanie lub sobie to zaplanowała???

 • leoleo

  Oceniono 11 razy 7

  fotka jest z moka, nie z 5sp, nie macie tam gugla który pokaż wlaściwy staw?

 • stefan4

  Oceniono 8 razy 6

  > Na razie nie wiadomo, dlaczego kobieta nurkowała w stawie i czy było to legalne.

  Jak to nie wiadomo, czy legalne?! Panie redaktorze NPK, naprawdę nie słyszał Pan nigdy, jakie zasady obowiązują w parkach narodowych?

 • pm7303

  Oceniono 14 razy 6

  A tam wolno w ogóle nurkować, skoro nawet kąpanie się jest zabronione?

 • xegar

  Oceniono 20 razy 6

  Jaki był cel nurkowania ratowanej pani? Badania naukowe, sprzątanie po turystach, plan filmowy...?

 • cleryka

  Oceniono 5 razy 5

  Natomiast radny ze Zgierza zanurkował w Wiśle w porcie Czerniakowskim...miał pecha,bo był pijany .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX