Dolnośląskie: Tragiczny wypadek pod Kłodzkiem. Dwie ofiary śmiertelne, 15-latek za kierownicą

W piątek 18 października około godz. 18.10 niedaleko kościoła w Szalejowie Dolnym (powiat kłodzki) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód osobowy na niemieckich numerach rejestracyjnych uderzył w drzewo. Jechało nim pięć osób. Tylko jedna miała ukończone 18 lat. Jednak to nie ona siedziała za kierownicą. Pojazd prowadził 15-letni chłopiec. Zginął na miejscu, podobnie jak jego 17-letni kolega.
Zobacz wideo

Jak podaje lokalny portal doba.pl, do śmiertelnego wypadku doszło w Szalejowie Dolnym w powiecie kłodzkim w ostatni piątek po godzinie 18. Lokalna policja otrzymała zgłoszenie, że samochód osobowy marki Daewoo Nexia na niemieckich numerach rejestracyjnych uderzył w drzewo. Wypadku nie przeżył kierowca oraz jeden z pasażerów.

15-latek za kierownicą. Nie przeżył

- Samochodem kierował piętnastolatek, stąd wiemy, że na pewno nie mógł mieć uprawnień. Zginął, podobnie jak 17-letni pasażer. W pojeździe znajdowało się w sumie pięciu młodych mężczyzn. Pozostali trzej (15-, 16- i 18-latek) trafili do Centrum Medycznego w Polanicy Zdroju - powiedział Krzysztof Bal z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w rozmowie z reporterami "Gazety Wrocławskiej".

Autem podróżowało pięć osób. Tylko jedna była pełnoletnia

Jak podała wrocławska "Gazeta Wyborcza", pojazdem podróżowało pięć osób. Dwie zginęły na miejscu: 15-latek, który siedział za kierownicą samochodu oraz 17-letni pasażer. 

Autem podróżowały jeszcze trzy inne osoby: 15-, 16- i 18-latek. Wszyscy odnieśli obrażenia i trafili do szpitala w Polanicy Zdroju. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Ciała ofiar skierowano na sekcję zwłok

Policja poinformowała, że przewiezieni do szpitala pasażerowie nie byli pod wpływem alkoholu ani środków odurzających. Ciała ofiar skierowano natomiast na sekcję zwłok. Badania toksykologiczne wykażą, czy oni także nie byli pod wpływem alkoholu bądź narkotyków.

Więcej o:
Komentarze (116)
Dolnośląskie: Tragiczny wypadek pod Kłodzkiem. Dwie ofiary śmiertelne i 15-latek za kierownicą
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 31 razy 25

  W tym kraju jest ponad 8 milionów pełnoletnich na tym poziomie odpowiedzialności.. dzieci ich jedynie naśladują!

 • gorzowskiszlachcic

  Oceniono 28 razy 20

  No iloraz inteligencji całej piątki w tym aucie na poziomie zero...dobrze, że komus innemu krzywdy nie zrobili

 • bezspokoju

  Oceniono 24 razy 18

  Aż chciałoby się napisać o bezdennej głupocie, ale to nic nie da.Dorośli bywają jeszcze głupsi. Jestem przekonany, że to efekt powszechnego i najczęściej bezkarnego olewania wszystkich przepisów, regulaminów i procedur. Policja ma w d..., naginanie prawa, rządzący mają w d... niestosowanie i łamanie prawa, rodzice nie potrafią lub nie mogą własnym przykładem zaszczepić obowiązku przestrzegania prawa, a klechy wolą spowiedź zamiast odpowiedzialności i odpowiadania za swe przestępstwa.

 • baby1

  Oceniono 23 razy 17

  Łociec wrócił z robót w Reichu i zdążył się już napić, to syn z kolegami miał brykę do zabawy.

 • plac.czerwony

  Oceniono 14 razy 12

  To, że bandyci drogowi sami giną to drugorzędne i nawet pożyteczne. Tragedią jest to, że zabijają innych ludzi, ostrożnych, uważnych i szanujących przepisy.

 • markowski222

  Oceniono 14 razy 12

  Rodzice, pilnujcie kluczyków od samochodu! Nawet starym rzęchem wasz syn może zabić siebie i innych

 • siwywaldi

  Oceniono 21 razy 11

  Daewoo Nexia na niemieckich numerach? Przecież produkcję tych aut, zakończono ponad 25 lat temu ! Skąd oni wzięli ten złom?

 • vermieter

  Oceniono 12 razy 10

  W Niemczech nie produkują od 1997. To coś mówi o wieku pojazdu. Chyba że mieli nówkę z Uzbekistanu :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX