Niedziele handlowe - październik 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy sklepy będą dziś otwarte? W jakich punktach usługowo-handlowych możemy dziś coś kupić? Podpowiadamy, gdzie zrobić zakupy w dniu 20 października.
Zobacz wideo

20 października nie wypada niedziela handlowa, a supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą dziś zamknięte. Obowiązujące przepisy mówią, że w tym roku niedziele handlowe wypadają z reguły w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że najbliższa niedziela handlowa wypadnie za tydzień, 27 października.

Niedziele handlowe 2019. Kalendarz niedziel handlowychNiedziele handlowe 2019. Kalendarz niedziel handlowych Gazeta.pl

Niedziele handlowe i niehandlowe. Gdzie można coś kupić, gdy obowiązuje zakaz handlu?

W niedziele niehandlowe, takie jak dzisiejsza, robienie zakupów jest utrudnione, ale nie niemożliwe. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe, zawiera listę 32 rodzajów sklepów, które mogą być czynne we wszystkie niedziele. Są to m.in. apteki, piekarnie, sklepy na dworcach, stacje benzynowe czy punkty pocztowe. W niedziele niehandlowe otwarte mogą być także punkty gastronomiczne, instytucje kultury czy przedsiębiorstwa związane z turystyką i rekreacją. 

Więcej o: