Niedziele handlowe - październik 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy sklepy będą dziś otwarte? W jakich punktach usługowo-handlowych możemy dziś coś kupić? Podpowiadamy, gdzie zrobić zakupy w dniu 20 października.
Zobacz wideo

20 października nie wypada niedziela handlowa, a supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą dziś zamknięte. Obowiązujące przepisy mówią, że w tym roku niedziele handlowe wypadają z reguły w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że najbliższa niedziela handlowa wypadnie za tydzień, 27 października.

Niedziele handlowe 2019. Kalendarz niedziel handlowychNiedziele handlowe 2019. Kalendarz niedziel handlowych Gazeta.pl

Niedziele handlowe i niehandlowe. Gdzie można coś kupić, gdy obowiązuje zakaz handlu?

W niedziele niehandlowe, takie jak dzisiejsza, robienie zakupów jest utrudnione, ale nie niemożliwe. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe, zawiera listę 32 rodzajów sklepów, które mogą być czynne we wszystkie niedziele. Są to m.in. apteki, piekarnie, sklepy na dworcach, stacje benzynowe czy punkty pocztowe. W niedziele niehandlowe otwarte mogą być także punkty gastronomiczne, instytucje kultury czy przedsiębiorstwa związane z turystyką i rekreacją. 

Więcej o:
Komentarze (26)
Niedziele handlowe - październik 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • wielkioprawca

  Oceniono 5 razy 5

  Przez spisek biskupów i niepracujące niedziele w Polsce nie można kupić usług, załatwić sprawy w urzędzie lub banku. Myślą, że jak nie będą ludzie pracować w niedzielę to zagnają ich do kościułka i zwiększy się tacowe.
  O takiego wała!
  Pracująca niedziela dla każdego!

 • readme.txt

  Oceniono 5 razy 3

  Państwo wyznaniowo-faszystowskie mamy. Zakazywać w dobie Internetu i globalizacji edykacji seksualnej to jak zakaz sprzedaży wody w pijalni wód.

 • Gambit szachowy

  Oceniono 7 razy 3

  UZ firmuje i to jest to w dniu dzisiejszym tabelka jest wszystko gra, treści nie czytam bo ją znam oraz werdykt. Wczoraj zaopatrzyliśmy się z Grażyną na to co na zdjęciu tylko w płynie także łaski bez, a gdy zabraknie to kupię w mini Żabce która powstała po przerobieniu okienka numer 3 na mojej poczcie.

 • plastikpiokio

  Oceniono 6 razy 2

  koscioły tak /handel grzechami wydanie kasy / sklepy nie .

 • kanonik-dzielnicowy

  Oceniono 8 razy 2

  Cały się Naród trzęsie, czy kocię prezesowe bądzie miało ochotę na świeżą szyneczkę, czy na gnioty z puszki. od tego zależy, nawet nie od samego prezesa...

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 8 razy 2

  Podobnie jak podkomisja smoleńska pod wodzą byłego hetmana Antoniusza proponuję ja moja żona dzieci wnuki teście oraz mieszkańcy naszego bloku nr 9 jak i część mieszkańców naszej ulicy nie należąca do PIS aby powołać komisje d/s handlowe niedziele którą kierował będzie UZ. Nad prawidłowym przebiegiem powołać również Ministerstwo handlowych niehandlowych niedziel pod przewodnictwem NPK.

 • plac.czerwony

  Oceniono 5 razy 1

  UZ, ty k u r w i u. Na zdrowy rozsądek powinieneś podawać tylko info o handlowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX